Çıkış tarihlerinin ertelenmesiyle gündeme gelen Xbox One ve Windows 10 platformu birinci parti oyunlarından Crackdown 3 oyununun çıkış tarihinin yaklaştığına dair, sağlam bir kaynaktan haberler geldi. Microsoft tarafından 2017 senesinin ikinci yarısında başlatılan ve 2018 yılında devam edeceği belirtilen video oyunları atağının, bu oyunla süreceği biliniyordu. 20 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Sea of Thieves oyunuyla ilk adımı atan Microsoft, 22 Mayıs 2018 tarihinde çıkacak olan State of Decay 2 ile birinci parti oyun atağını sürdürecek. Bu birinci parti video oyunları halkasının şimdilik açıklanan üçüncü oyunu Crackdown 3 içinse, oyuncular fazla beklemeyecekler gibi görünüyor.

Crackdown 3 oyununun çıkış tarihi muhtemelen çok yaklaştı

Çıkış tarihi söylentisinin ateşlenmesine sebep olan haberler Brazilya’dan ve tahminlerinin yakınlığıyla ün salmış diğer bir kaynaktan alındığını öncelikle belirtelim. Brazilya’daki video oyunlarını derecelendirme kurumunun, bahsettiğimiz oyunu gündeme aldığı ve değerlendirdiği görüldü. Bunun muhtemel iki anlam ifade ettiğini belirtelim. Birincisi; derecelendirme kuruluşunun elinde, tamamlanmaya yakın bir kopyanın bulunuyor oluşu. İkinci anlamıysa; ilk söylediğimiz anlama paralel olarak, oyunun derecelendirmeye sokulmasıyla birlikte, çıkış tarihinin yaklaşıyor olması. Peki, elimizde hiçbir çıkış tarihi göstergesi yok mu diye sorulacak olursa, aslında üç aydan beridir çıkış tarihinin farklı bir kuruluş tarafından listelendiğini söyleyebiliriz.

Tüm kaynaklar Crackdown 3 için daha fazla beklenmeyeceğini işaret ediyor

Bilmeyen okurlarımız için hızlıca söyleyelim; Amazon İspanya tarafından Crackdown 3 oyununun çıkış tarihi, yaklaşık üç ay kadar önce listelenmişti. Bu listeye göre oyunun 29 Haziran 2018 tarihinde çıkması bekleniyordu ki aynı kaynaktan benzer başka bir çıkış tarihi almıştık. Bir başka Xbox One ve Windows 10 birinci parti oyunu olan State of Decay 2 için aynı sitede, 25 Mayıs 2018 tarihi verilmişti ki 3 günlük farkla çok yakın bir zamanlama tutturulmuştu. Bu tarihin olası olduğunu da Brazilya’daki derecelendirme kuruluşu verileri vasıtasıyla anlayabiliriz.

Açık dünya aksiyon türündeki Xbox One ve Windows 10 birinci parti video oyunu Crackdown 3, tahmin edilen tarihte çıkması, açıkçası oldukça makul görülüyor. Konuyla ilgili yakın zamanda açıklamanın yapılacağının, Xbox başkanı Phil Spencer tarafından dile getirildiğini de belirtelim. Büyük ihtimalle Microsoft’un büyük ses getireceği söylenen Xbox E3 2018 etkinlikleri kapsamında oyuna özel olarak ilgi göstereceği tahmin ediliyor. 29 Haziran tarihinin de E3 2018’den yaklaşık 20 gün kadar sonrasına geldiğinin altını çizelim. Reklam ve ulaşım açısından verimli bir tarih aralığı seçilmiş olabilir. Tabii kesin bilgiler, resmi açıklamalarla birlikte anlaşılacaktır.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster