Bir süre erken erişim sürecinde kaldıktan sonra, 8 Mayıs 2018 tarihinde tam sürüme geçiş yapan Conan Exiles; geliştiricisi ve aynı zamanda yayıncısı olan Funcom şirketini sevindiriyor. İnternet sitemizde incelemesini gerçekleştirdiğimiz bu hayatta kalma türündeki video oyununun satış rakamları, bir ayrıntıyla birlikte açıklandı. Bu ayrıntı da oyunun; şimdiye kadar en hızlı satılan Funcom bünyesindeki video oyunu olduğunu gösteriyordu. Dilerseniz, alınan satış rakamlarına ve şirketin daha önceki oyunlarına ait verilere beraberce bakalım. Haberimizin devamında, elde edilen satış rakamlarını ve şirketin diğer oyunlarının ne kadar sürede, kaç tane satış gerçekleştirdiğine dair detayları, sizler için derledik.

Conan Exiles, en hızlı satan Funcom oyunu oldu

Conan Exiles yüzleri gürdürdü

Öncelikle açıklanan satış rakamlarını verelim. Haberimizin odak noktasındaki Conan Exiles, toplamda 1,4 Milyon adedi aşan bir satış başarısı gösterdi. Bu rakam, oyunun geliştirici ve yayıncısı Funcom şirketini sevindirirken farklı bir parametre de gözlerden kaçmadı. Haberimizin başlığında da belirttiğimiz üzere, 1,4 Milyonluk satış rakamları barajını aşan Conan Exiles, diğer Funcom oyunlarına kıyasla, bu rakama ulaşan en hızlı şirket bünyesindeki oyun oldu. Sizlere karşılaştırmak için, Funcom bünyesindeki birkaç oyundan daha örnekler sunalım.

Şirketin 25 yıllık tarihine baktığımızda, Conan Exiles oyununun, şirket bünyesinde, para ile satılan ve en çok satan oyunu olduğunu da görüyoruz. Şöyle ki ücretsiz olarak sunulan yapımların rakamları, satış yaptı olarak değerlendirilmiyor haliyle. Bu uyarıyı dikkate alarak, şirketin bir önceki çok satan oyununun 2008 senesinde çıkışını gerçekleştiren Age of Conan: Hyborian Adventures olduğu görülüyor. Bu oyunun satışlarının 1,4 Milyon rakamına ulaşması tam 3 yılını aldı ve sonrasında da bu oyun ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Yukarıdaki parayla satılan uyarısının burada devreye girdiğini belirtelim.

Öte yandan Conan Exiles için 2018 Ağustos ayının başında bir eklenti paketi yayınlanacağı bilgisini de sizlere aktaralım. Ayrıca oyunun Japonya’daki yayın hakları için de bir anlaşmanın yapıldığını içeriğimize ekleyelim. Buna göre Funcom şirketi, oyunun yayın hakları için SKU şirketiyle anlaştı ve oyun Japonya’da SKU şirketi ortaklığıyla yayınlanacak. Bizleri pek ilgilendirmese de Japonya’da 23 Ağustos tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bir bilgi daha ekleyelim; maddi sıkıntısı nedeniyle 10,6 Milyon dolarlık bir fon yardımı alan Funcom şirketi; Conan Exiles oyununun satışlarıyla, en karlı mali yarı yılını yaşamış oldu.

Etiketler:

,