Bildiğiniz üzere bugün günlerden Çarşamba ve Çarşamba demek, PlayStation Store sisteminin güncellenmesi demek. Bu güncelleme ile sistemdeki Haftanın Fırsatı kampanyası da değişmekte tabii ki. Eğer geçtiğimiz haftanın fırsatını kaçırdıysanız, artık yapacak bir şey yok. Önünüze bakın deriz biz. Çünkü önünüzde de Conan Exiles duruyor. Çünkü PlayStation Store üzerinde bu haftanın fırsatı Conan Exiles olarak açıklandı.

Conan Exiles

Eğer dilerseniz şimdi PlayStation Store sayfasını veya uygulamasını ziyaret ederek, bahsetmiş olduğumuz video oyununu 90 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Oyunun indirimsiz hali ise 195 TL. Eğer bu tip bir hayatta kalma oyunu arıyorsanız ve bu oyunu illa konsolda oynamak istiyorsanız, bu indirimi kaçırmamanızı öneriyoruz. Bize soracak olursanız bu oyun 195 TL fiyat etiketini hak etmiyor. Fakat 90 TL etiketini hak ediyor.

Conan Exiles incelemesi yazımızdan bir kesit

İnceleme yazım boyunca birçok farklı noktada belirttim, bu oyunu PlayStation 4 Pro üzerinde deneyimledim çünkü bilgisayarımın bu oyunu yüksek kalitede çalıştıramayacağından emindim. Oyun, birçok farklı yönde gerçekten benzersiz özelliklere sahipti ve beni ekledi. Fakat buna karşılık, Conan Exiles en temelinde, klasik bir hayatta kalma oyunu ve bu durumu özellikle oyunun en başlarında bolca hissedebiliyorsunuz. Bu, bizce önemli değil çünkü bu tip oyunların trend olduğu dönem geçeli çok oldu.

Tüm bunların haricinde, oyunu herhangi bir konsol üzerinde oynamak, bize soracak olursanız hayatınızda vereceğiniz en kötü kararlardan bir tanesi olabilir. Conan Exiles,  temelinde PC üzerinde geliştirildiği için, PC oyuncuları geliştirildiği için, konsol üzerinde acı çekebiliyorsunuz. Özellikle oyunun performansı ve kullanıcı arayüzü, konsollarda kötü. Tüm bunlar yüzünden oyun, konsollarda bir erken erişim hissini vermeye devam ediyor.

Bu erken erişim hissine rağmen Conan Exiles, özellikle içerik ile ilgilenen oyuncuların değerlendirmesi gereken bir oyun. Oyunun PlayStation Store üzerindeki fiyatı 195 TL ve bana soracak olursanız, 195 TL bu oyunun konsol sürümü için çok fazla. Eğer oyunun konsol sürümüne özel olan hataları yaşamasaydım, oyunun PC sürümü 200 TL olsa bile satın alın, oynayın diyebilirdim ama konsol sürümü bize soracak olursanız 195 TL değil. Bana soracak olursanız, bu oyunun konsol sürümü en fazla 80 TL eder. Aslında oyunun orijinal fiyatı da 40 Dolar, uygun yani ama işte ah o ülkemizdeki kurlar yok mu…

Sonuç olarak, Conan Exiles benim herkese önerebileceğim bir oyun. Çünkü oyunun içeriği gerçekten zengin ve derin. Yapabilecek çok fazla şeyiniz var. Bu oyun, rahatlıkla sizin yüzlerce saatinizi elinizden alabilir ama işte konsol üzerinde değil. Çünkü oyunun konsol sürümlerinde bahsettiğim problemler var ve bu problemler, benim tüm oyunu oynama şevkimi kırdı. Oyuna düzenli olarak güncellemeler geliyor, bakarsınız geliştirici ekip yakında bahsettiğim sorunları düzeltir, bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster