Capcom, Resident Evil 3 için oyunculardan geri bildirim alıyor

Capcom, oyunculara oyuncuların istediği oyunları vermek istiyor gibi görünüyor.

Capcom ekibi geçtiğimiz sene içerisinde yayımladıkları oyunlarla, oyuncuların dilinden düşmedi. RE Engine isimli kendilerine ait olan grafik motoru adeta harikalar yaratıyordu. Resident Evil 2 oyununun yeniden yapımıyla ilk kez bu grafik motorunu deneyimlemiş olduk hep beraber. Bu yıl içerisinde ise Residen Evil 3 oyununun bir yeniden yapımı, oyuncularla buluştu. Temelde yine başarılı olan oyun, bir önceki kadar ses getirmedi. Bunun sebebini merak eden Capcom ise oyuncularından geri bildirim almak istiyor.

Resident Evil 3

Resident Evil 3 sayesinde Capcom ekibi eksiklerini giderecek

Resident Evil serisinin belki de en çok sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 3 yeniden yapımı için beklenti oldukça büyüktü. Bu beklentinin olması oldukça normal açıkçası; bir önceki yeniden yapım, dengeleri resmen alt üst etmişti. Oyuncuların da böylesi bir oyundan sonra, beklentileri tavan yapmıştı.

Capcom ekibinin hazırladığı oyun, beklentileri boşa çıkaracak seviyede bir oyun olmasa da, beklentileri tam anlamıyla da karşılamış sayılmaz. Buna rağmen Resident Evil 3, çıkışının ilk haftası içerisinde iki milyon kopya satarak, hatırı sayılır bir başarıya imza attı.

Ancak, bu başarı bir önceki Resident Evil oyununun yeniden yapımının başarısının yanına yaklaşamadı bile. Böylece geliştirici ekibin de beklentileri bir bakıma alt üst olmuş oldu. Tam olarak bu sebeple de, Capcom oyunları hakkında oyuncularından geri bildirim almak istiyor.

Geliştirici ekip tarafından Resident Evil markasının resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda oyunculara bir anket sunarak, Resident Evil 3 ile ilgili düşüncelerini sordu. Bu soruların temelinde ise oyuncuların Resident Evil markası ve bu marka için geliştirdikleri son oyun hakkında sorular bulunuyordu.

Daha önceden oyuncularla buna benzer bir anket daha paylaşılmıştı. Bu ankette ise oyuncuların daha fazla yeniden yapım görmek isteyip istemedikleri soruluyordu. Capcom ekibinin oyuncularla iletişimini sıkı tutmaya çalışması takdire şayan bir durum. Eğer siz de geliştirici ekibin, bu anketine katılmak isterseniz bu bağlantıyı takip ederek ilgili siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x