Call of Duty: Warzone – Obsidian isimli kamuflaj nasıl açılır?

Call of Duty: Warzone oyununda peşinden koşabileceğiz yeni bir kamuflaj var.

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare oyunlarına Obsidian isimli yeni bir prestij/kıdem kamuflajı eklendi. Oyunda halihazırda oyun sonu olarak nitelendirebileceğimiz üç farklı kamuflaj bulunuyordu. Bunların ilki, altın idi ve kendisini, bir silahın tüm standart kamuflajlarını açarak elde edebiliyorduk. Altından sonra da elmas geliyordu. Elmas ise tek bir silah kategorisindeki tüm silahlar için altın kamuflajını açtığınız zaman elde edilebiliyordu. Açılabilecek son kamuflaj ise Şam çeliği idi; tüm silahlar için elmas açıldığı zaman aktif oluyordu.

Şimdi ise Infinity Ward, yeni bir kamuflaj üzerinde çalıştı ve oyunculara sundu. Bu kamuflajın orijinal adı, Obsidian, yani Türkçe adı ile obsidyen. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yeni rehber yazısında ise Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare oyunlarına eklenmiş olan obsidyen temelli yeni kamuflajı nasıl açacağını anlatacağız. Yalnız şimdiden rahatlayabilirsiniz; bu kamuflajı açabilmek için oyundaki diğer tüm silahlarda Şam çeliği kamuflajına ihtiyacınız yok; obsidyen biraz daha kolay ve farklı bir yol ile açılıyor gibi görünüyor efendim.


Call of Duty: Warzone için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare için yeterli sayıda rehber ürettiğimizi düşünüyoruz ve beşinci sezon ile iki oyuna olan rehber desteğimizi tamamen kesiyoruz. Serinin yeni oyunu çıktığı zaman yeni rehberlerimiz yayımlanacaktır.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununun yeni kamuflajı nasıl açılır?

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare oyunlarında obsidyen kamuflajı açabilmek için öncelikle altın kamuflajı açmanız gerekiyor. Daha önce de dediğimiz gibi altın kamuflajı açabilmek için, silah için sunulmuş olan temel kamuflajların tamamını açmanız gerekiyor. Spray Paint, Woodland, Digital, Dragon, Splinter, Topo, Tiger, Stripes, Reptile ve Skulls isimli kamuflaj kategorilerindeki tüm ögelerin kilidini açtıktan sonra, altın kamuflaj da açılıyor. İşte bu kilidin açılması ardından da obsidyenin peşinden koşmaya başlayabiliyorsunuz efendim.

Eğer saldırı tüfekleri için obsidyen kamuflajını açmak istiyorsanız, tek bir maçta 15 kişiyi öldürmeniz gerekiyor ve bunu tam 200 kere yapmanız gerekiyor. Mesela, AK-47 için obsidyen kamuflajını açmak istiyorsanız, AK-47 ile tek bir maçta 15 kişiyi öldürmeniz gerekiyor. Eğer 30 kişiyi öldürürseniz ise görevde iki adım ileri gitmiş oluyorsunuz. Bu işlemi toplamda 200 kere yapmış olmanız gerekiyor. Her maçta AK-47 ile 30 kişi öldürseniz bile bunu toplamda 100 kere yapmış olmanız gerekiyor efendim. Ayrıca bu şekilde sadece AK-47 için kamuflaj açılıyor.

Makineli tabancalar kategorisinde işler bir tık daha kısa sürüyor; bu kategorideki herhangi bir silah için obsidyen kamuflajını açabilmek için tek bir maçta yine 15 kişi öldürmeniz gerekiyor ama bunu 200 kere değil, 150 kere yapmanız yetiyor. Aynı şey, hafif makineli tüfekler ve nişancı tüfekleri için de geçerli. Eğer keskin nişancı tüfekleri kategorisine yönelecek olursanız, yine bir maçta 15 kişiyi öldürmek gerek ama bunu 200 veya 150 kere değil, 125 kere yapmanız gerekiyor. Yalnız işler burada bitmiyor, daha tabancalar ve roket atarlar bulunuyor!

Riot Shield için obsidyen kamuflajını açabilmek için toplamda 750 kişiyi öldürmeniz gerekiyor. Tabancalar için de tek bir maçta 15 kişiyi öldürmeniz ve bunu 100 kere yapmanız gerekiyor. Roket atarlar için de obsidyen açılabiliyor ve bunu yapabilmek için de toplamda 100 kere bir aracı veya Killstreak ögesini patlatmanız gerekiyor. RPG-7 hariç tüm roket atarlar aynı göreve sahip. RPG-7 için de 150 kere bir maçta 5 kişiyi öldürmeniz gerekiyor. Son olarak, Combat Knife için tek bir maçta 10 kişiyi öldürmeniz gerek ve bunu da 125 kere yapmalısınız efendim.

Obsidyen kamuflajı nasıl açılıyormuş?

 • Saldırı Tüfekleri: 200 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Makineli Tabancalar: 150 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Pompalı Tüfekler: 150 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Hafif Makineli Tüfekler: 150 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Nişancı Tüfekleri: 150 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Keskin Nişancı Tüfekleri: 125 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Riot Shield: 750 kişi öldürün.
 • Tabancalar: 100 kere tek bir maçta 15 kişiyi öldürün.
 • Roket Atarlar: 100 kere bir araç veya Killstreak patlatın.
 • RPG-7: 150 kere tek bir maçta 5 kişiyi öldürün.
 • Combat Knife: 125 kere tek bir maçta 10 kişiyi öldürün.
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x