Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Warzone – Gunsmith Customs özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Call of Duty: Warzone oyununda Blueprint ögelerini birbirine karıştırmaya hazır olun.

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare oyunlarında Gunsmith isimli çok güzel bir özellik bulunuyor. Bu özellik sayesinde oyuncular, kendi silahlarını dilediği gibi özelleştirebiliyor. Ayrıca oyunlarda Blueprint sistemi de yer alıyor. Bu sayede de oyuncular, daha önce oluşturulmuş olan daha özel setleri kullanabiliyorlar. Yalnız, oyuncular bugüne kadar Blueprint ögelerini birbirleri ile karıştıramıyordu. Çok istenen bu özellik, Gunsmith Customs adı altında oyuna geldi ve yeni rehber yazımızda da bu özellikten bahsedeceğiz.


Call of Duty: Warzone için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyunundaki Gunsmith Customs nedir?

Standart olan Gunsmith özelliği sayesinde oyuncular, her silah için oluşturulmuş olan temel parçaları kullanabiliyordu. Gunsmith Customs özelliği ise aynı silah için elinizde olan tüm Blueprint ögelerindeki parçaları, size sunuyor. Mesela, hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz AK-47 silahı, 5 farklı Blueprint ögesinden alınan parçalar ile oluşturuldu. Bu özellik sayesinde farklı Blueprint ögelerini birleştirebiliyorsunuz yani. Bu sayede de hem performans, hem de görsel olarak daha etkileyici silahlara ulaşabiliyorsunuz.

Tabii bu özelliği kullanabilmek için tek bir silah için 1’den fazla Blueprint ögesine sahip olmanız gerekiyor ki eğer oyunu çıkış döneminden beri, Battle Pass ögelerini satın alarak oynuyorsanız, zaten Armory sekmesinde sayısız Blueprint sahibisiniz demektir. İşte Gunsmith Customs sayesinde aynı silaha ait olan Blueprint ögelerini birleştirip, daha da benzersiz silahlar elde edebiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde çok fazla Blueprint ögesine sahip olup, bunların arasından sadece bir tanesini kullanabilme derdi de ortadan kalkmış oluyor.

Eğer tek bir silah için 1’den fazla Blueprint ögesine sahipseniz, o silahı özelleştirme sayfasına normal yollardan girmeniz gerekiyor. Eğer standart Gunsmith arayüzünü açtıysanız da değiştirmek istediğiniz parçayı seçin ve Gunsmith Customs özelliğini tam olarak orada göreceksiniz. Silah parçaları içerisinde eğer bir Blueprint ögesine ait bir özel parça bulunuyorsa, o parçanın sağ tarafında özelleştirme simgesi beliriyor ve bu sayede aynı Armory sekmesinden farklı Blueprint seçtiğiniz gibi özel silah parçalarını seçebiliyorsunuz.

Yalnız bu noktada çok önemli bir detay bulunuyor. Call of Duty: Warzone, renkli mermiler sıkabilen silahlara sahip. Eğer elinizdeki silahın renkli mermi sıkmasını istiyorsanız, düzenleyeceğiniz silahın temeli, renkli mermi sıkabiliyor olması gerekiyor. Yani, eğer M19 için Gunsmith Customs özelliğini kullanıyorsanız ve bu silahın renkli mermi sıkabilmesini istiyorsanız, direkt olarak M19 silahını değil, M19: Red Dwarf silahını düzenlemeniz gerekiyor; sadece Red Dwarf isimli Blueprint aracılığı ile kırmızı renkte mermi sıkabiliyor bu silah.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x