Call of Duty: Warzone – Fire Sale, Jailbreak, Supply Chopper ve Contraband Contract özellikleri nedir?

Call of Duty: Warzone oyununda dengeleri değiştirebilecek yeni özellikler bulunuyor.

Call of Duty: Warzone oyununa dördüncü sezon ile bolca yeni özellik eklendi. Bu özellikler, öyle arka planda kalan ve oyuncuların fark etmeyeceği şekilde, küçük çaptaki özellikler de değildi. Dördüncü sezonda oyuncuların karşısına Fire Sale, Jailbreak, Supply Chopper ve Contraband Contract özellikleri çıkıyor ve tüm bu özellikler, oyunun gidişatını temelden etkileyebiliyor. İşte bizler de yeni rehber yazımızda; Fire Sale, Jailbreak, Supply Chopper ve Contraband Contract özelliklerini sizler için anlatmaya çalışacağız.


Call of Duty: Warzone için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare için yeterli sayıda rehber ürettiğimizi düşünüyoruz ve beşinci sezon ile iki oyuna olan rehber desteğimizi tamamen kesiyoruz. Serinin yeni oyunu çıktığı zaman yeni rehberlerimiz yayımlanacaktır.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununun dördüncü sezona ait yeni özellikleri nedir?

Fire Sale nedir?

Dördüncü sezonda Call of Duty: Warzone oyununun oyuncularının karşısına çıkan ilk özellik, Fire Sale. Aslında adından da anlayabileceğiniz gibi bu özellik, indirimlerle alakalı. Karşılaşma sırasında, rastgele zamanlarda Fire Sale dönemi başlayabiliyor ve bu dönem başladığı zaman Buy Station aracılığı ile satılan ögelerde yüzde 80’e varan indirimler yer alıyor. Hatta bazen, listedeki 1 adet öge de rastgele olarak tüm oyunculara ücretsiz bir şekilde verilebiliyor. Hatta, bundan daha iyi bir özellik de bulunuyor.

Eğer; Duos, Trios veya Quads modunda oynuyorsanız ve takımınızdaki her oyuncunun parası çok az ise Fire Sale sayesinde takım arkadaşınızı tamamen ücretsiz bir şekilde hayata geri döndürebiliyorsunuz. Fire Sale, genel anlamdaki indirim fırsatı, tek bir ögenin ücretsiz olarak verilebiliyor olması ve parası olmayan takımlar için de ücretsiz bir hayata geri döndürülme şansı tanınması ile oyunda çok önemli bir yere sahip oluyor. Fire sale sayesinde oyunun dengesi, bir anda değişebiliyor her oyuncu için.

Jailbreak nedir?

Fire Sale gibi aslında Jailbreak özelliği de adından anlaşılabilecek bir özelliğe sahip. Yine, rastgele olarak karşılaşmalar sırasında Jailbreak dönemi başlayabiliyor ve bu dönem başladığı an Gulag içerisindeki her oyuncu ve savaş alanında arkadaşlarını ölü bir şekilde izleyen her oyuncu, karşılaşmaya geri gönderiliyor. Yani, ölü olup da oyunda bekleyen her oyuncu, hayata geri döndürülüyor Jailbreak aracılığı ile. Bu özellik, en çok takımlı oyunlarda oyuncuların işine yarıyor. Yine de sistem, tekli karşılaşmalarda da aktif görünüyor.

Supply Chopper nedir?

Battle Royale karşılaşmaları sırasında, gökyüzünde boş bir şekilde dolaşan helikopterler görebilirsiniz. İşte o helikopterlere Supply Chopper deniyor. Kendileri, hiçbir şekilde gerçek oyunculara zarar veremiyor ve oyuncuların, yüksek kaliteli ganimetler için o helikopterleri düşürmeleri gerekiyor. İşte bu noktada da Call of Duty: Warzone oyunundaki roket atar tipi silahlar büyük bir önem kazanıyor. Özellikle de karşılaşmaların başında Supply Chopper görürseniz, size oyunun sonlarına kadar önemli bir avantaj kazandırabilir.

Contraband Contract nedir?

Şu anda Call of Duty: Warzone oyununda dört farklı kontrat tipi bulunuyor. Bu kontratları açık dünyada bulup, kabul edip, tamamlayabiliyorsunuz. Kontratlar tamamlandığı zaman ise para ve ganimet kazanıyorsunuz. Artık, o kontratları tamamladıktan sonra Contraband Contract isimli yeni bir kontratı elde etme şansınız da bulunuyor. Contraband Contract aracılığı ile bir çantayı bulup, alıp, helikopter bölgesine götürmeniz gerekiyor. Eğer bunu yapabilirseniz, takımınızdaki herkes için bir Blueprint ögesi veriliyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x