Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Warzone – En iyi ve en kullanışlı Perk seçenekleri

Call of Duty: Warzone oyununda üç farklı kategoriden üç adet Perk seçebiliyorsunuz. Peki, en iyi Perk seçenekleri hangileri?

Call of Duty: Warzone oyununda belli bir ücret ödeyerek savaş alanına daha önce oluşturmuş olduğunuz ekipmanları çağırabiliyorsunuz. Bunu yapmak oldukça kritik bir önem taşıyor; sadece bu yolla savaş alanında Perk kullanabiliyorsunuz. Bu oyunun herhangi bir modunda Perk ögeleri ganimet olarak bulunmuyor ve sadece ekipmanlarınız ile birlikte savaş alanında kullanılabiliyor. Peki, bu oyun modu için seçilebilecek olan en iyi ve en kullanışlı Perk seçenekleri nelerdir? Bu rehber yazımızda tam olarak bu konuya değineceğiz.


Call of Duty: Warzone için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununda hangi Perk ögeleri kullanılmalı?

Scavenger

Scavenger isimli, mavi renkli Perk sayesinde ölmüş olan oyunculardan mermi toplayabiliyorsunuz. Normalde, Call of Duty: Warzone oyununun başlarında ve ortalarında mermi bulmak oldukça kolay oluyor ama güvenli alan daraldıkça, mermi bulabilmek ciddi anlamda zorlaşıyor. Bu noktada da işin içine Scavenger isimli Perk giriyor. Bu Perk ögesini kullanırken, ölmüş olan oyuncuların üstünden geçerek, kendi silahlarınız için mermileri toplayabiliyorsunuz. Eğer mermi sıkıntısı çekiyorsanız, bu Perk tam size göre.

Cold-Blooded

Bir başka mavi renkli Perk olan Cold-Blooded sayesinde yapay zeka sizlere hiçbir şekilde hedef alamıyor ve termal temelli dürbünlerde de açık bir şekilde görünmüyorsunuz. Aynı zamanda, High Alert isimli Perk ögesini kullanan oyunculara da bildirim gönderilmiyor. Yani, bu Perk ögesini kullanarak bir nevi kendinizi gizleyebiliyorsunuz. Eğer daha çok gizlilik temelli bir oyun deneyimi istiyorsanız, Call of Duty: Warzone oyununda Cold-Blooded isimli Perk ögesini denemenizi öneriyoruz.

Quick Fix

Listemizdeki son mavi renkli Perk olan Quick Fix, her düşman öldürdüğünüzde canınızın hızla geri dolmasını sağlıyor. Bu Perk, bol aksiyonlu bir oyun deneyimi yaşamak isteyenlere önerilir. Sonuçta, Call of Duty: Warzone oyunundaki deneyim, klasik çoklu oyuncu modu deneyiminden daha yavaş ve kendi canınızı kısa bir zamanda hızlıca doldurabiliyorsunuz. Fakat sizler en kalabalık alanlara atlayıp, sürekli düşmanlarla çatışmaktan hoşlanıyorsanız, Quick Fix isimli Perk ögesine bir şans vermelisiniz.

Hardline

Sırada kırmızı renkli Perk ögeleri var. Bu ögeler arasında da sizlere önerebileceğimiz ilk Perk, Hardline. Bu Perk sayesinde Buy Station üzerinden Killstreak, Field Upgrade ve Armor Plate gibi ögeleri %25 gibi bir indirim ile satın alabiliyorsunuz. Eğer bu video oyununu oynarken para konusunda sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız, Hardline sizin kullanmanız gereken bir kırmızı Perk olabilir. Eğer para konusunda sıkıntı çekmiyorsanız, sizlere daha farklı bir Perk önerisi sunacağız.

Call of Duty: Warzone

Overkill

Daha önce yayımlanmış olan rehber yazılarımda Overkill isimli Perk ögesinin gereksiz olduğunu düşünmüştüm ama artık düşüncem değişti. Bu Perk sayesinde iki adet ana silah taşıyabiliyorsunuz ekipmanınızda. Mesela, eğer bir saldırı tüfeği oluşturduysanız, yakın mesafede sıkıntı çekebilirsiniz. Bu noktada hemen Overkill isimli Perk ögesini kullanıp, yan silahınıza tabanca yerine bir makineli tabanca veya pompalı tüfek yerleştirebilirsiniz. Hatta keskin nişancı tüfeğini filan bile seçebilirsiniz.

High Alert

Call of Duty: Warzone oyununu oynarken, düşmanlardan normalden daha fazla korkuyorsanız, kamp ettiğiniz yerden bir türlü çıkamıyorsanız, High Alert isimli kırmızı Perk ögesini kullanmanızı öneriyoruz. Bu Perk aktif iken eğer bir düşman sizi görürse, ekranınızda sarı bir bildirim yer alıyor. Bu sayede bir oyuncunun sizi gördüğünü anlayıp, siper alabiliyorsunuz. Özellikle sürekli arkanızdan vuruluyorsanız, High Alert sizin işinize yarayabilir ama bizler Hardline ve High Alert ögesini de çok sevmiyoruz.

Ghost

Ghost isimli kırmızı Perk sayesinde UAV, Radar Drone ve Heartbeat Sensor gibi ögelerde görünmüyorsunuz. Şu anda Call of Duty: Warzone oyununda UAV ve Heartbeat Sensor ögeleri ciddi anlamda bir sıklıkla kullanılıyor ve bu sebepten ötürü de Ghost, kırmızı Perk ögeleri arasından bence en önemlisi. Tabii Ghost aynı zamanda da Overkill ile yarışıyor ama yan silahınızın yerine her zaman dünya üzerinden başka bir silah bulabilirsiniz. Bu yüzden de Overkill yerine Ghost, tercih etmeniz gereken Perk olabilir.

Pointman

Daha önce eğer para konusunda sıkıntı çekiyorsanız, Hardline ögesini sizlere önermiştim. Eğer Hardline, sizin probleminizi çözmediyse, bir de Pointman isimli ögeyi deneyin. Pointman sayesinde Call of Duty: Warzone oyununun içerisinde bitirdiğiniz her kontrat tipi görev için daha fazla para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bu sadece sizin için geçerli değil, takım arkadaşlarınız için de geçerli. Fakat üç kişilik takımdaki üç kişi de aynı anda Pointman isimli Perk ögesini kullanırsa, bonus üç ile çarpılıyor mu, bilemiyoruz efendim.

Call of Duty: Warzone

Tune Up

Sırada sarı renkli Perk ögeleri bulunuyor. Tune Up ögesini sadece takım oyuncuları için önerebiliriz; bu Perk sayesinde birisini canlandırmanız %25 daha hızlı oluyor. Bu hız, özellikle çatışmanın sıcak olduğu anlarda çok işinize yarayabilir ve hayatınızı kurtarabilir. Ayrıca bu ögenin kendi kendinizi canlandırma hızını etkileyip, etkilemediğini bilmiyoruz ama etkilediğini tahmin ediyoruz. Bu yüzden Tune Up ögesini tekli oyuncular için de önerebiliriz ama solo oyun modunda genelde tekrar canlanma ögesi pek etkili kullanılamıyor.

Tracker

Sizlere önerebileceğimiz son Perk ise Tracker. Bu Perk ögesi aktifken, düşman oyuncuların ayak izlerini görebiliyorsunuz. Bu sayede de çok yakınınızda olan ve/veya kovaladığınız bir oyuncunun nereye gittiğini kolayca öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca bu öge sayesinde diğer oyuncuların öldürdüğü düşmanların yerlerinde bir bildirim çıkıyor ve aynı bildirim, sizin öldürdüğünüz düşmanlar için diğer oyunculara çıkmıyor. Bu da aslında hem gizlilik, hem de avcılık temelli bir Perk eğer bana soracak olursanız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
3
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x