Call of Duty: Warzone – Kullanabileceğiniz en güçlü ve en iyi 10 silah

Call of Duty: Warzone oyununda çok fazla silah var ve aralarından en iyisini bulmak biraz zor olabilir. Bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz.

Call of Duty: Warzone oyununda silah seçmek, eskisinden daha zor bir hale geldi. Bunun sebebi ise artık oyunda sadece Call of Duty: Modern Warfare oyunundan değil, Call of Duty: Black Ops Cold War oyunundan da silahların bulunuyor olması. Ayrıca oyuna her sezonda yeni silahlar da düzenli olarak eklenince, bir anda en iyi silahı seçmek zorlaşabiliyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, bahsi geçen Battle Royale oyununun ikinci sezonuna özel olarak en güçlü ve en iyi 10 farklı silahı sizlere listelemek istedik. Bu silahlar sayesinde savaş alanında bir tık da olsa daha iyi performans gösterebileceğinize inanıyoruz.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununun en iyi silahları hangileridir?

HDR

Öncelikle bir keskin nişancı tüfeğine değinmemiz gerekiyor. Eğer bu kategoride net bir güçlü silah arıyorsanız, en iyi seçiminiz HDR olacaktır. Kendisi orta ve uzak menzilli çatışmalarda müthiş bir performans gösterebiliyor. Eğer savaş alanında güvenliğinizi sağlayabileceğiniz merkezi bir nokta bulabilirseniz, bu silah ile ciddi sayılarda kişilerin ölümünü izleyebilirsiniz. HDR, kendi kategorisinin en iyisi.

Bullfrog

SMG kategorisinin en farklı silahı olan Bullfrog, rakiplerine göre iki önemli avantaja sahip. Bunlar da öncelikle silahın şarjör kapasitesinin oldukça yükseltilebilir olması. Ayrıca, kafadan vuruşlarda verdiğiniz ekstra hasar da diğer SMG tipi silahlara göre daha yüksek. Bu yüzden, çok iyi ve keskin nişan alabildiğinizi düşünüyorsanız, özellikle yakın menzilli çatışmalarda ciddi anlamda başarılı olabilirsiniz.

Bruen Mk9

Bruen Mk9, böyle bir silah ki LMG ile AR kategorilerini birleştirebiliyor. Kendisi bir LMG kadar güçlü ateş edebilirken, bir AR gibi de kolaylıkla kontrol edilebiliyor. LMG kategorisinin en dikkat çeken silahlarından olan Bruen Mk9, ne yazık ki en iyisi değil ama birkaç ek parça ve daha geniş bir şarjör ile net bir AR olarak kullanılabilir ve savaş alanında sizlere önemli başarılar kazandırabilir.

Kilo 141

Call of Duty: Warzone oyununun standart silahlarından olan Kilo 141 de oldukça başarılı. Sonuçta, standartlar çoğu zaman can sıkıcı olmaz. Ek parçalar ile bu silahı birbirinden farklı tiplere sokabiliyorsunuz ve farklı oynanış türlerini desteklemesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca silahın çok keskin atışlar yapabiliyor olması da nişan alma kabiliyetine güvenen oyuncuların ilgisini çekiyor tabii ki.

Stoner 63

LMG kategorisinin en iyi silahı olan Stoner 63 ile tanışın. İnanılmaz güçlü bir silah olan Stoner 63, bunun karşılığında çok ağır bir yapı sunuyor ama her şeyin de kusursuz olmasını zaten bekleyemeyiz. Eğer kendinize çok güçlü bir silah arıyorsanız, orta ve uzun menzilli çatışmalarda etkili olabilmek istiyorsanız, Stoner 63 silahına bir şans verebilirsiniz. Kendisi sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

MAC-10

SMG kategorisinin en iyi silahı ise tartışmasız bir şekilde MAC-10. İnanılmaz hızlı bir şekilde ateş edebilen ve neredeyse hiç sekmeyen bu silahın tek problemi mermi kapasitesi ama onu da zaten ek parçalarla çözebiliyorsunuz. Açıkçası, bugüne kadar Call of Duty: Warzone oyununda MAC-10 silahını kullanmadıysanız, 1 kere bile olsa kendisini deneyimlemenizi öneriyoruz.

CR-56 AMAX

AR kategorisinde çok etkili bir silah istiyorsanız, CR-56 AMAX sizin ilginizi çekebilir. Kendisi ne yazık ki çok sekiyor ama özellikle uzun menzilli çatışmalarda, doğru dürbün seçenekleri ile CR-56 AMAX silahını adeta bir keskin nişancı tüfeği gibi olarak bile kullanabiliyorsunuz. Özellikle de Kilo 141 size çok güçsüz geldiyse, ondan hemen sonra bu silahı kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

AUG

Call of Duty: Black Ops Cold War tarafındaki AUG silahı, Call of Duty: Warzone oyununa geldiğinden beri taktiksel tüfekleri en tepeye taşıdı. Şu anda bu silah, kendi kategorisinin en iyisi ve inanılmaz güçlü. Sadece birkaç mermi sıkımı ile düşmanları yere düşürebiliyorsunuz ve doğru parçalar ile silahı daha da güçlü bir hale getirebiliyorsunuz. Şu anda metanın en yüksek noktasında bulunan AUG, kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir silah.

Kar98k

Eğer keskin nişancı tüfeği kullanıp, agresif bir oyun sergilemek istiyorsanız, sizin için en iyi seçim Kar98k olacaktır. Yine kendi kategorisinin en iyi silahı olan Kar98k, yerinde duramayan ve sürekli aksiyonun içinde olmayı seven keskin nişancıları destekliyor. Yalnız bu silahın HDR kadar menzile sahip olmadığını belirtmek gerekir. Yani, HDR yerine Kar98k kullanıyorsanız, gerçekten sürekli hareket ediyor olmanız lazım.

FFAR 1

Call of Duty: Warzone oyununun en iyi silahı ise bizce çok net bir şekilde FFAR 1. AR kategorisinin ve genel anlamda tüm oyunun en iyi silahı olan FFAR 1, özellikle kısa menzilli çatışmalarda diğer tüm silahların önüne geçebilecek kapasiteye sahip. Kendisi ne yazık ki uzun menzilde biraz problem çıkartıyor ama o problemi de bir Kar98k veya HDR ile rahatlıkla çözebiliyorsunuz.

Genel olarak tabloya bir bakalım

  • Meta Silahlar: FFAR 1, AUG, Kar98k, CR-56 AMAX, MAC-10
  • Başarılı Sayılabilecek Silahlar: Kilo 141, Stoner 63, Bruen Mk9, Bullfrog, HDR, Grau 5.56, M4A1, AK-47, M13, MP5, M16, Gallo SA12, Riot Shield
  • Ortalama Seviyedeki Silahlar: MP7, DMR 14, LW3 – Tundra, SP-R 208, AX-50, PKM, RAM 7, LC10, Streetsweeper, XM4, AS VAL, AK-74u, FARA 83, Fennec, AN-94, Oden, Uzi, R9-0, Pelington 703, Origin 12, M82
  • Ortalama Altındaki Silahlar: Milano, Krig 6, AK-47, FAL, AUG, P90, FiNN LMG, RPD, QBZ-83, Type 63, Groza, SA87, VLK Rogue, Holger-26, JAK-12
  • Kötü Sayılabilecek Silahlar: Crossbow, SKS, PP19 Bizon, M60, MG34, Hauer 77, Model 680, ISO, Striker 45, MK2 Carbine
  • Asla Kullanılmaması Gereken Silahlar: FN Scar 17, Draganov, FR 5.56, Rytec AMR, EBR 14, 725, KSP 45