Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Call of Duty: Modern Warfare oyununda stratejik bir hikaye modu olacak

Bu arada, Captain Price ve evrenden tanıdığımız başka karakterler de bu oyun ile geri dönecek.

Call of Duty: Modern Warfare oyununun duyurulduğunu sizlere halihazırda aktardık. Bunun üzerine, oyunun yeni bir oyun motoru ile geliştirildiğini de sizlere belirttik. Şimdi de sırada oyunun hikaye modu var. Aldığımız bilgilere göre bu oyunun hikaye modu, serinin eski oyunlarına göre daha taktiksel olacak; oyuncular kendi oynanış seçimlerini yapabilecek ve her seçimin de bir sonucu olacak.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare oyununu farklı yollardan oynayabileceğiz

Yapılan resmi açıklamalara göre bu video oyununun hikaye modu ile günümüzün kültüründe bir hikaye göreceğiz. Yine de bu hikaye ile bazı sınırlar zorlanacak. Ayrıca, bu video oyununda gizli operasyonlara çıkacağız ve Avrupa ile Orta Asya gibi bölgelerde bulunacağız. Tabii bu bölgelerde, yanımızda Captain Price gibi tanıdık isimler de olacak.

Haberimizin en önemli noktası ise Call of Duty: Modern Warfare oyununun oynanış kısmında yatıyor. Yapılan açıklamalara göre bu oyundaki hikaye modu stratejik olacak. Oyuncular, bir görevi yapabilmek için 1’den fazla yol seçebilecek ve seçilen her yol, oyunun gidişatını etkileyecek. Mesela, oyunda bir bölgeye baskın yapmamız gerekecek. Bu noktada kapıları kırıp, susturucular ile herkesi gizli gizli de öldürebileceğiz; Rambo gibi de saldırabileceğiz.

Bu sırada, bu video oyununda gece görüşü çok önemli olacak ve bu sebepten ötürü de oyunun geliştirici ekibi gerçek bir gece görüş filtresi yapıyor oyuna. Bu filtre, eski oyunlardaki gibi sadece yeşil bir ekran olmayacak; gerçek bir gece görüş gözlüğünden bakacağız oyunun dünyasına. Oyunun yenilenmiş oyun motoru sayesinde her karakterin kendisine ait bir vücut ısısı olacak ve bu şekilde en gerçekçi deneyim yaşatılabilecek oyunculara.

Kurucu

3
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
2 Konu Cevapları
2 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Alp Er
Ziyaretçi
Alp Er

Sayın Yazar.
Bu yeni Modern warfare tüm hikayeyi kapsayacak mı? yoksa yine seri halinde mi çıkacak?