Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki silahlar, 60 farklı tipe bürünebilecek

Bu sırada Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare oyununu oluşturma fikrinin nasıl oluştuğunu da açıkladı.

25 Ekim 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty: Modern Warfare, yeni bir tanıtım yazısı ile karşımıza çıktı. Activision markasının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan, Infinity Ward tarafından hazırlanmış olan bu yazı içeriği ile oyundaki silahlar hakkında yepyeni bilgilerin sahibi olmayı başardık.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, silahlara hiç olmadığı kadar önem verecek

Infinity Ward tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen video oyununun geliştirilme sürecinde en önemli ögelerden bir tanesi silahlardı. Bu serinin geçmiş oyunlarında da silahlar önemliydi tabii ki ama geliştirici ekip, her şeyden önce eğlenceye önem veriyordu. Serinin yeni oyununda ise eğlence ile gerçeklik, birlikte ön planda yer alıyor. Silahların gerçekçi olabilmesi için de geliştirici ekip, elinden geleni yapmış gibi görünüyor.

Silahların gerçekçiliğinin yanında, özelleştirilmelerinin de çok önemli olduğunu anlıyoruz. Öyle ki geliştirici ekibin söylediğine göre Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki her silah 30 ile 60 farklı ana tipe bürünebilecek. Bu tipler, silahın görünümünü ve kullanımını temelden etkiliyor olacak. Tüm bunların yanında, daha küçük özelleştirmeler ve tip değişiklikleri de olacak tabii ki. Yani, iki oyuncunun silahı, birbirine zor benzeyecek.

Tüm bunların haricinde, Call of Duty: Modern Warfare oyununda bir Loadout oluşturmanın da çok basit olacağını öğrendik. Oyunda Primary, Secondary, Lethal ve Tactical kategorileri yer alacak. Ayrıca, Killstreak ve Field Upgrade özellikleri de seçilecek ve hepsi bu kadar olacak. Basitleştirilmiş ama derinliğini koruyan bu sistemler sayesinde oyuncular, en iyi ve en hızlı silah ve Loadout oluşturma deneyimini yaşayabilecek.

Peki, böyle bir oyun fikri nereden ve nasıl geldi?

Şimdi, konumuzu oyunun içeriğinden alacağız ve geliştirilme sürecine döneceğiz. Game Informer ile bahsi geçen video oyununun geliştirici ekibi olan Infinity Ward, küçük bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sayesinde oyunun geliştirilme fikrinin nasıl ortaya çıkacağını öğrendik. Mesela, ekibin söylediğine göre Call of Duty: Infinite Warfare oyununun geliştirilme süreci daha bitmeden bu yapıt düşünülüyordu.

Bu röportaj sırasında oyunun geliştirici ekibinden önemli bir isim, Call of Duty: Infinite Warfare ile oluşturulan evreni ve o evrendeki karakterleri çok sevdiğini de belirtti. Hatta kendisi, gelecekte o evrene tekrar döneceklerini de söyledi. Bu, Call of Duty: Infinite Warfare için bir devam oyununun geliştirilebileceğinin işareti miydi, yoksa eğlenceli bir yorum muydu, bilemiyoruz ama ekip, bakarsınız Call of Duty: Modern Warfare ardından uzaya tekrar dönebilir.

Tüm bunların haricinde Infinity Ward, neden bahsi geçen serinin dördüncü devam oyununu yapmak yerine, evrene yeniden başladıklarını da açıkladı. Ekibin söylediğine göre klasik seri üçlemesi, kendi döneminde gerçekçi idi ama günümüzde gerçekçiliğini kaybetti. Bu sebepten ötürü de dördüncü oyunu bir devam oyunu yapmak oldukça kötü bir fikir olacaktı. Bu yüzden ekip, evrenden sevilen şeyleri aldı ve tekrar başlattı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir