Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki ilerleme sistemleri detaylandırıldı

Call of Duty: Modern Warfare oyununun PC sürümü de oyunculara gösterildi.

Genelde bugüne kadar karşımıza çıkan birçok Call of Duty oyununda benzer ilerleme sistemleri karşımıza çıktı. Yalnız, Activision ve Infinity Ward, bu benzer sistemi Call of Duty: Modern Warfare ile değiştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Sizlere bu cümleleri kurabiliyoruz; oyunun yeni ilerleme sistemleri açıklandı ve bu sistemlere bakarak önemli değişikliklerin oyuncuları beklediğini görebiliyoruz.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, birkaç farklı sisteme ev sahipliği yapacak

Yapılan açıklamalara göre bu video oyununda oyuncuların karşısına öncelikle Enlisted Rank sistemi çıkacak. Enlisted Rank aracılığı ile Killstreak, yeni Loadout ayarları, Field Upgrade ve benzer sekmelerden yeni ögeler açabileceksiniz. Oyunda bir de Seasonal Officer Rank sistemi bulunacak ve bu sistem aracılığı ile de kalıcı ödüller, amblemler ve daha fazlası açılabilecek.

Call of Duty: Modern Warfare oyununda bir de Weapon Level sistemi olacak ve bu sistem sayesinde hem yeni silah parçaları, hem de yeni silah kaplamaları açabilmek mümkün olacak. Enlisted Rank; haftalık ve günlük görevler, oyunlar oynayarak, meydan okumalar tamamlayarak gelişecek. Enlisted Rank, aslında oyunun klasik seviye sistemi olacak ama prestij açma gibi bir olay oyunda yer almayacak.

Enlisted Rank, 55 seviyeden oluşacak ve bu seviyeler bittikten sonra herhangi bir sıfırlanma yaşanmayacak. Prestij sistemi gibi bir sıfırlama yerine oyuncular, Officer Rank sistemi ile tanışacak. Sezonluk işleyecek olan Officer Rank, birinci seviyesinde kozmetik bir silah görünümü hediye edecek. Officer Rank sistemi de aynı şekilde ilerleyebilecek ve 100 seviyeden oluşacak. Bu seviyeler, her sezon sıfırlanacak.

Call of Duty: Modern Warfare oyununda ödül kazanmanın tek yolu, seviye atlamak olmayacak. Oyunda meydan okuma görevleri de yer alacak. Bu görevler, 1’den fazla adıma sahip olacak ve bu adımların sonunda da ödül olarak tecrübe puanı ve/veya özel hediyeler kazanmak mümkün olacak. Bu sayede de oyuncular sürekli olarak ödüllendiriliyor olacak. Atılan her adım, sizi bir ödüle daha fazla yaklaştıracak.

Bu oyunun PC sürümü de gösterildi

Activision ve Infinity Ward, sadece bu video oyununun ilerleme sistemlerinden bahsetmedi; oyunun PC sürümü de oyunculara gösterildi. Bu gösterim, bir video ile yapıldı ve yayımlanan o videoyu haberimizin en tepesinden sizler de izleyebilirsiniz. Açıklamalara göre oyunun bu sürümünde sınırsız FPS ve 4K çözünürlük desteği olacak. Ayrıca oyuncular, PC üzerinden bu oyunu ayarlar aracılığı ile daha da optimize edebilecek.

Ultrawide ve Multi-Monitor desteği de verebilecek olan bu video oyunu, şu sıralarda hem PC, hem Xbox One, hem de PlayStation 4 konsollarından ön indirmeye uygun. Yani, eğer bu video oyununa ön sipariş verdiyseniz, şimdiden indirme işlemlerine başlayabiliyorsunuz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x