Son birkaç gündür Silent Hill hakkında ortaya bolca söylenti çıkmıştı. Şimdi ise VGC tarafına tüm bu bilgilerin yanında bazı ekstra yeni detaylar geldi. Bu internet sitesinin ve kendi kaynaklarının verdiği bilgilere göre, şu anda dünyanın dört bir yanındaki stüdyolarda birden fazla Silent Hill projesi geliştiriliyor ve bunlar bir yeniden yapım, tam bir devam oyunu ve hikaye odaklı, bölümlere ayrılan bir oyun içerebilir. Aslında bunları daha önce de duymuştuk ama VGC, aynı söylentileri detaylandırıyor ve işin içine adını daha önce bu söylentilerde hiç okumadığımız Annapurna Interactive de giriyor efendim.

Geçen hafta, yeni bir Silent Hill oyununun geliştirildiğini doğrulamak için yeterli olan sızdırılmış bir konsept tasarımları ortaya çıkmıştı. Bu, Şubat 2022 içerisinde Konami şirketinin uzun süredir uykuda olan korku oyunu serisini canlandırmayı planladığını bildirdiği VGC tarafının bir raporu ile de uyuşuyordu. Şimdi, bu projelerden bazılarının neye benzeyebileceğine dair ayrıntılar ortaya çıkıyor. İlk olarak NateTheHate ve Jeff Grubb tarafından belirtildiği gibi, geliştirme aşamasındaki oyunlardan biri, hayranların favorisi olan 2001 yapımı Silent Hill 2 için bir yeniden yapım, yani Remake, olabilir.

Bu bilgi, VGC tarafının kendi kaynaklarından duyduklarıyla da örtüşüyor. Yeniden yapımın elden geçirilmiş yapay zekalar, animasyonlar, bulmacalar ve birkaç yeni son içereceği ve potansiyel olarak PlayStation konsollarında bir süreliğine özel olarak piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. The Medium oyununun stüdyosu olan Bloober Team, son 18 ay boyunca sürekli olarak Silent Hill markasına bağlıydı ve yeniden yapımı da bu ekip geliştiriyor gibi görünüyor. Geçen yıl, bu stüdyonun çok ünlü bir oyun yayıncısının mevcut bir korku markası üzerinde çalıştığı açıklanmıştı ve aylar sonra da Konami ile bir stratejik işbirliği anlaşması duyurulmuştu.

Silent Hill

Silent Hill markasının bestecisi Akira Yamaoka, Bloober Team ekibinin 2021 senesinde piyasaya sürülmüş oyunu olan The Medium üzerinde bile çalıştı ve bir sonraki oyun projesinin duymayı umduğunuz proje olduğunu belirterek internete mesaj vermişti. VGC ve bu internet sitesinin kaynaklarının daha önce bildirdiği gibi, Konami şirketinin birden fazla oyunda Silent Hill markasını yeniden canlandırmak için birkaç geliştiriciyle aktif olarak konuştuğunu biliyoruz. Bu projelerden birinin daha küçük, bölümlere ayrılan bir kısa öykü oyunu olması amaçlanmıştı. Kaynaklar daha önce, Until Dawn oyununun arkasındaki Supermassive Games tarafının bir zamanlar, sonunda The Dark Pictures serisine dönüşecek olan böyle bir proje için görüşmelere dahil olduğunu belirtmişti.

İki kişinin bağımsız olarak VGC tarafına verdiği yeni bir isim, bölümlük hikaye projesinde yer alabileceğini söyledikleri Outer Wilds ve Telling Lies gibi oyunların arkasındaki ünlü yayıncı Annapurna Interactive idi. Ancak, birçok stüdyonun Silent Hill için çalışmalara dahil olduğunu ve bu şirketin de sonunda yeşil ışık yakılan bir projeden ziyade bu tartışmalardan birine dahil olmuş olabileceğini söylediler. Yani, Supermassive Games gibi Annapurna Interactive de şu anda herhangi bir oyun yapmıyor olabilir; kendileri sadece konuşmalara dahil olmuş olabilir.

Son olarak, VGC tarafına Konami şirketinin Silent Hill serisinde yeni bir ana seri oyunu piyasaya sürmeyi planladığı söylendi. Oyunu kimin yönettiği belli değil, ancak VGC geçen yıl bir Japon stüdyosunun Silent Hill projesi üzerinde çalıştığını bildirmişti. Geçen hafta sızdırılan görüntülerin, daha büyük projeler için beklenti oluşturmak için ücretsiz bir dijital oyun olarak piyasaya sürülmesi amaçlanan Sakura kod adlı PT tarzı bir oyunla ilgili olduğu anlaşılıyor. VGC, Konami şirketinin Metal Gear ve Castlevania da dahil olmak üzere en büyük serileri için yeni oyunlar ve yeniden yapımlarla geçen yıl oyun geliştirmesini hızlandırma planlarını ilk kez bildirmişti.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster