Yapılan yeni bir resmi açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki kayıtlı ofisi merkez ofisi Krakow içerisinde bulunan Bloober Team şirketinin yönetim kurulunun söylediğine göre kendileri, Sony Interactive Entertainment ile belirli oyun markalarının dağıtılması için önemli bir lisans ve dağıtım anlaşması imzaladı. Şirket, yayın tarihleri de dahil olmak üzere ayrıntılar hakkında ayrı güncel raporlarda bilgi verecek gibi görünüyor. Şirketin görüşüne göre, markaların satışı, kendilerinin 2022 ve sonraki dönemler için mali sonuçlarını etkileyecektir. Evet, ne yazık ki elimizde daha fazla detay bulunmuyor ama bazı oyuncular, bu anlaşmanın yeni bir Silent Hill oyunu ve PlayStation Plus ile alakalı olduğunu düşünüyor. Düşüncelere göre bu stüdyonun geliştirdiği oyun, PlayStation Plus üzerinden özel olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Silent Hill söylentileri ile anılan Bloober Team ve Sony Interactive Entertainment, yeni bir anlaşma içine girdi

Yalnız, bu Silent Hill oyunu ile geçtiğimiz günlerde sızdırılan oyunu karıştırmamak gerekiyor. Jeff Grubb tarafından ortaya atılan söylentilere göre Bloober Team tarafından geliştirilen oyun, Silent Hill 2 oyununun yeniden yapımı olacak. Ek olarak belirtmek gerekiyor ki Jeff Grubb, ortaya atmış olduğu bu söylentiye pek güvenmiyor. Yani, şu anda video oyunu dünyasında bu marka için 1’den fazla oyun geliştirildiği neredeyse kesin ama bu oyunlardan biri veya hiçbiri, Bloober Team şirketinin çatısı altında olabilir/olmayabilir. Eğer bu stüdyo, bu marka için oyun geliştiriyor olsa bile kendisi, serinin ikinci oyununun yeniden yapımı olmayabilir. Yani, bu söylentilere net olarak güvenmemenizi öneriyoruz.

Son olarak, alakalı bir başka söylentiye göre Bloober Team tarafından geliştirilen bir başka oyun da Disney yüzünden iptal edildi. Bu oyun Project Black idi ve yakın dövüş, uzaylılar ve seçim sistemi ile ortaçağ temalı bir korku oyunu idi kendisi. Oyun, karakter gelişimi için katalizör olarak uzaylı yaşam formu ile inanç ve insanlığın karanlık yönlerinin olgun hikayesini içerecekti. Tarihsel ortam, geliştiricilerin Assassin’s Creed gibi farklı dönemlerde yan ürünler oluşturmasına izin verebilecekti. Proje, 2019 senesinde finanse edilmişti ve yakın bir geçmişte de iptal edildiği söyleniyor. Bu oyun, Alien markası altında sunulacaktı ama Disney, sebepleri bilinmeden oyunu çöpe atmış gibi görünüyor yeni söylentilere göre.

Güncelleme (16 Mayıs 2022)

Farklı bir kaynak tarafından ortaya atılan söylentilere göre Bloober Team, Silent Hill 2 oyununun yeniden yapımı üzerinde çalışıyor. Oyunun bu sürümü üzerinde yeniden düşünülmüş bulmacalar ve yeni final sahneleri içerecek. Ayrıca bu oyunun bir süreliğine PlayStation konsoluna özel olarak piyasaya sürüleceği de söyleniyor. Yalnız bu anlaşma, sadece konsollar arasında aktif olacak. Yani, oyun PC ve PlayStation için çıkacak; anlaşma sadece Nintendo ve Xbox konsollarını geride tutacak. Ayrıca aynı kaynak, daha fazla Silent Hill oyununun geliştirildiğini de belirtiyor. Bu projeler arasında seri için yeni bir ana oyun ve 1’den fazla yan hikaye oyunu da bulunuyor gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster