Call of Duty: Black Ops Cold War – Zombi modunda yüksek turlara nasıl ulaşılır ve haritadan nasıl kaçılır?

Call of Duty: Black Ops Cold War modunda 50 gibi yüksek sayılı turlara nasıl geleceğinizden ve sonra da nasıl kaçabileceğinizden bahsettik.


Call of Duty: Black Ops Cold War, bir zombi modu ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu modda her zaman olduğu gibi amacımız olabildiğince uzun süre hayatta kalmak. Ayrıca, bu senenin oyununa özel olarak zombi modundaki haritalardan helikopter desteği alıp, kaçma gibi bir şansımız da bulunuyor. Bu şekilde modun içerisinde kazanmış sayılıyoruz. Sizler için hazırladığımız yeni rehber yazımızda ise bu iki konuya değindik. Öncelikle, bu zombi modunda nasıl yüksek turlara ulaşılabileceğinden bahsettik, ardından da haritadan nasıl çıkabileceğinizi veya kaçabileceğinizi anlattık.


Call of Duty: Vanguard için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, oyunculara iki farklı imkan tanıyor

Yüksek turlara nasıl ulaşılır?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun zombi modunda, yüksek turlara ulaşabilmek için yapabileceğiniz en önemli şey, silahlarınızı hazırlamak. Zombi moduna hangi silahlarla başladığınız önemli değil ama uçak kazasının yaşandığı harita bölgesinden pompalı tüfeği elde etmeniz, sizi 30. tura taşıyabilecek olan başlangıç silahları arasında yer alıyor. Eğer bahsi geçen silahı alırsanız ve Pack-a-Punch ile güçlendirirseniz, bu silah sizi 30. tura kadar rahatlıkla taşıyacaktır. Yalnız, sizin hedefinizde 40. ve 50. turları görmek varsa, çok daha farklı silahlar için hazırlık yapmanız gerekir.

30. tura pompalı tüfek ve sevdiğiniz diğer silahlarla ilerlerken, bir yandan da Ray Gun ile D.I.E. Shockwave silahlarını almak ile uğraşmanız gerekiyor. 30. turdan sonra zombiler ciddi anlamda güçleneceği için bir noktadan sonra oyundaki tüm Perk ögelerine sahip olmalısınız, Ray Gun ile D.I.E. Shockwave silahları ile kendinizi donatmalısınız ve hayatta kalacağınız yerler üzerinde uzmanlık edinmeye çalışmalısınız. Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun ana haritasında üç farklı açık alan bulunuyor. Bunlardan ilki, başlangıç alanı. İkincisi ise uçak kazasının olduğu yer. Üçüncü bölge ise kaza alanının hemen aşağısı.

Fantastik silahlarınız ile donandıktan ve haritadaki tüm Perk ögelerini elde ettikten sonra yapmanız gereken tek şey, bahsettiğim üç bölgeden birinde daireler çizerek, zombileri bir araya getirerek, öldürmeniz. Bu strateji tek başınızayken de gayet güzel işliyor; eşli oyunculu bir şekilde oynarken de. Yalnız, yanınızda arkadaşlarınız varsa, herkesin 3 bölgeden birini alması gerekiyor. Tek bir bölgede 1’den fazla oyuncu dolaşırsa sıkıntı yaşayacaksınız. Bu sırada, Ray Gun ve D.I.E. Shockwave silahlarından birini elde edemezseniz, her zaman için efsanevi silahlara yönelmeniz gerekiyor.

Efsanevi silahlarda da tabancalardan, keskin nişancı tüfeklerinden filan uzak durmanızı öneriyorum. Eğer çok yüksek seviyeli turları hedefliyorsanız, en yüksek seviyede, Pack-a-Punch ile güçlendirilmiş olan pompalı tüfekler, saldırı tüfekleri ve hafif makineli tüfekler işinize yarayacaktır. Yalnız, her şeye rağmen Ray Gun ve D.I.E. Shockwave silahlarına mutlaka yönelmeniz gerekebilir. Ray Gun, bölüm sonu canavarı tipindeki zombileri rahatlıkla öldürebiliyorken, D.I.E. Shockwave de mermi sistemi ile çok yardımcı oluyor. Eğer yüksek turlardan sıkılırsanız da artık kaçmanız gerekiyor demektir.

Haritadan nasıl kaçılır?

Call of Duty markasının eski zombi modlarına sıkıldığınız zaman haritadan çıkmanın tek yolu ölmekti. Call of Duty: Black Ops Cold War ise bu durumu değiştiriyor ve helikopter desteği ile oyunculara kaçma şansı tanıyor. Oyunda, her 10 turda 1 kere helikopter çağırabiliyorsunuz ve kaçma şansı yakalıyorsunuz. Yalnız, helikoptere binebilmek için belirlenen bölgedeki tüm zombileri temizlemeniz gerekiyor. Yalnız, bunu yapabilmek için sadece 90 saniyeniz oluyor ve bu anlarda normalden katlarca daha fazla zombi ve elit zombi geliyor. Yani, ciddi anlamda bir savaşa hazır olmanız lazım.

Eğer eşli oyuncu temelli bir deneyim yaşıyorsanız, oyuncu sayısından ötürü o küçük alanda zombilerle savaşmak zor olabilir. Bu yüzden de herkesin Monkey Bomb, Chopper Gunner, War Machine ve Self Revive gibi özelliklere sahip olması gerekiyor. Ayrıca, silah olarak da en yüksek seviye pompalı tüfekler ve Ray Gun gibi özel silahlar işinizi çok kolaylaştıracaktır. Eğer tüm bunlara sahipseniz, bir oyuncu Chopper Gunner ile normal zombilere odaklanmalı ve diğer tüm oyuncular da bölüm sonu canavarı seviyesindeki zombileri bir an önce öldürmek için çalışmaya başlamalı.

Eğer zombi modunda tek başınıza yer alıyorsanız, yine yukarıda saymış olduğum tüm özelliklere, Chopper Gunner hariç, sahip olmanız gerekiyor. Bu sefer de tek başınıza Monkey Bomb ve War Machine gibi özellikleri kullanarak, normal zombileri olabildiğince çabuk öldürmelisiniz ve ardından da özel silahlar ve elinizdeki diğer tüm imkanlar ile bölüm sonu canavarı tipindeki zombilere saldırmalısınız. Bu tip zombilerde en çok işe yarayan silah, Ray Gun olacaktır. Ayrıca, oyun boyunca kullandığınız tüm normal silahlar için Brain Rot isimli mermi modu ciddi anlamda işinizi kolaylaştırabilir.