Call of Duty: Black Ops Cold War – Prestij nasıl olunur ve prestij anahtarları nasıl kullanılır?

Call of Duty: Black Ops Cold War, prestij sistemini oldukça başarılı ve biraz da karışık bir şekilde oyunculara sunuyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War, oyuncular tarafından çok sevilen prestij sistemini geri getiriyor. Yalnız, bu sistem daha önce hiçbir sezonluk ilerleme temelli Call of Duty oyununda kullanılmamıştı ve bu yüzden de bazı oyuncuların kafası karışabiliyor. Bizler de tam da bu sebepten ötürü, yeni rehber yazımızda hem nasıl prestij seviyelerine ulaşabileceğinizi, hem de prestij tarafına geçtiğiniz zaman hediye edilen anahtarlar ile neler yapabileceğinizi sizlere anlatacağız. Eğer sizler de prestij olmaya hazırsanız, rehberimize yavaş yavaş başlayalım ve sistemleri size anlatalım.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, prestij sistemini pek de değiştirmiyor

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda öncelikle Military Rank sistemi karşınıza çıkıyor. Bu sistemde toplamda 55 seviye bulunuyor ve bu seviyelerin tamamına ulaşarak, temel oyundaki tüm içeriklerin kilidini açabiliyorsunuz. Military Rank üzerinden 55. seviyeyi de tamamladığınız zaman otomatik olarak sezonluk prestij seviyesine geçiyorsunuz. Bu noktada da seviyeniz; prestij 1, seviye 1 gibi görünüyor. Tabii ki otomatik olarak sezonluk prestij tarafına geçtiğimiz zaman herhangi bir ilerleme kaybetmiyorsunuz. Bu noktada da ilerleyebileceğiniz bolca seviye bulunuyor olacak.

Sezonluk prestij sistemi aracılığı ile her 50 seviyede 1 kez prestij seviyesi atlayabiliyorsunuz. Yani, prestij 1, seviye 50 olduğunuz zaman o seviyeyi de tamamlarsanız, prestij 2, seviye 1 oluyorsunuz. Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun sıfırıncı sezonunda ise sadece 3 adet prestij seviyesi bulunuyor. Bu satırları yazdığımız sırada oyunun ilk sezonu başlamadı ama bu sezon ile oyuna yeni prestij seviyelerinin ekleneceği tahmin ediliyor. Bunun sebebi ise oyunda bir prestij mağazasının gelecek olması. Bu mağazada ise sadece prestij anahtarı denen bir birim harcanabilecek.

Anahtarlara geçmeden önce, sezonluk seviyelerin bir noktadan sonra 1000 olduğunu da belirtmek istiyoruz. Yani, sıfırıncı sezonda prestij 3, seviye 50 olursanız, ondan sonra prestij 3, seviye 1000’e kadar sezon boyunca ilerleyebiliyorsunuz. Yalnız, yeni sezon başlayınca temel seviyeniz sıfırlanıyor; prestij seviyeniz kalıyor. Yani, şu anda prestij 3, seviye 123 iseniz, birinci sezon başladığı zaman prestij 3, seviye 1 olacaksınız. Diyelim ki ilk sezonda maksimum seviye prestij 6 olacak. O zaman da prestij 6, seviye 1000’e kadar gidebileceksiniz. 1000. seviye de dolarsa, usta prestij seviyesine ulaşacaksınız.

İlk kez prestij olduğunuz zaman ve ondan sonra her prestij seviyesi atladığınız zaman prestij anahtarı kazanacaksınız. Yani, oyunun sıfırıncı sezonunda sadece 3 adet anahtar kazanabiliyorsunuz. Bu anahtarların bir mağazada harcanacağı biliniyor ama o mağaza, muhtemelen oyunun ilk sezonu ile oyunculara sunulacak. Mağaza aktif olmadığı için de kendisi hakkında herhangi bir yorum yapmak zor oluyor ama bizlerin tahminine göre o mağazada silah şemaları, kozmetik ögeler, amblemler, kartlar ve çok daha fazlası satılacak. Yine de konu hakkında net bir bilgimiz yok.