Call of Duty: Black Ops Cold War – Tüm operatörlerin kilidi nasıl açılır?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda kullanabileceğiniz birçok ilgi çekici operatör var ama hepsi kilitli. Peki, o kilitler nasıl açılır?

Call of Duty: Modern Warfare oyununda olduğu gibi Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda da bir operatör sistemi bulunuyor. Bu operatörler, yeni oyunun çoklu oyuncu modunda ve zombi modunda kullanılabiliyor. Ayrıca, kilidini açmış olduğunuz operatörleri Call of Duty: Warzone oyununa da taşıyabiliyorsunuz. Peki, temel oyunda yer alan operatörlerin tamamının kilitleri nasıl açılır? Sizler için hazırladığımız yeni rehberimizde, bu konuya değineceğiz. Bu arada, çıkıştan sonra oyuna eklenecek olan operatörler sadece savaş bileti ve mikro ödeme ile elde edilecektir.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda kullanabileceğiniz bolca farklı operatör var

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun operatörlerinde iki farklı taraf bulunuyor: NATO ve Warsaw Pact. Her tarafa ait iki farklı operatör, çoklu oyuncu moduna veya zombi moduna ilk kez giriş yaptığınız zaman otomatik olarak açılıyor. Geri kalan operatörler ise yine çoklu oyuncu modundaki veya zombi modundaki aksiyonlarınız karşılığında açılıyor. Eğer dilerseniz, hemen aşağıdaki maddelere göz atarak, hangi operatörün, nasıl açıldığını kolaylıkla sizler de görebilirsiniz. Bu arada, yukarıda da dediğimiz gibi bu görevler sadece ilk operatörler için bulunacaktır. Yeni operatörler, savaş bileti ve mikro ödeme ile alınabilir.

 • Hunter: Otomatik olarak size veriliyor. 
 • Song: Otomatik olarak size veriliyor.
 • Adler: Çoklu oyuncu modunda 10 kere Scorestreak ile düşman öldürmeniz gerekiyor.
 • Park: Zombi modunda haritadan 3 kere başarılı bir şekilde kaçmanız gerekiyor.
 • Sims: Çoklu oyuncu modunda 10 kere araç veya Scorestreak patlatmanız gerekiyor.
 • Baker: Çoklu oyuncu modunda, keskin nişancı tüfeği ile 100 düşman öldürmeniz gerekiyor.
 • Woods: Çoklu oyuncu modunda 15 kere hiç ölmeden 5 düşman öldürmeniz gerekiyor.
 • Vargas: Otomatik olarak size veriliyor.
 • Powers: Otomatik olarak size veriliyor.
 • Portnova: Çoklu oyuncu modunda Scorestreak veya Field Upgrade ile ortaya çıkan 50 düşman öldürmeniz gerekiyor.
 • Beck: Zombi modunda Pack-A-Punch ile güçlendirilmiş silahlarla 200 zombi öldürmeniz gerekiyor.
 • Garcia: Çoklu oyuncu modundaki Fireteam: Dirty Bomb modunda 5 kere sizin veya takımınızın bomba patlatması gerekiyor.
 • Stone: Çoklu oyuncu modunda 15 kere düşmanları bitirici hareket ile öldürmeniz gerekiyor.

Bazı görevler kafanızı mı karıştırdı?

Hemen yukarıdaki bazı görevler, kafanızı karıştırmış olabilir veya basit bir şekilde nasıl yapıldıklarını bilmiyor olabilirsiniz. Mesela, zombi modunda başarılı bir şekilde haritadan kaçabilmek için 10. turdan sonra her 10 turda 1 kere haritadan kaçmak için radyo ile helikopter çağırma imkanınız oluyor. Ondan sonra da belli bir süre içinde helikopterin ineceği yerdeki tüm zombileri temizlemeniz gerekiyor. Bu sayede haritadan başarılı bir şekilde kaçabiliyorsunuz. Eğer bunu üç kere yaparsanız da alakalı operatörün kilidini açmış oluyorsunuz efendim.

Aynı şekilde zombi modunda Pack-A-Punch ile nasıl silah güçlendireceğinizi de bilmiyor olabilirsiniz. Zombi modundaki ana moda ilk defa giriş yaptığınız zaman oyun, Pack-A-Punch aletini nasıl oluşturacağınızı görevlerle size öğretiyor. O görevleri takip edip, hızlı bir şekilde Pack-A-Punch aletini oluşturup, ardından da güzel bir silahı Pack-A-Punch ile güçlendirirseniz, 200 zombi öldürerek Call of Duty: Black Ops Cold War oyunundaki alakalı operatörün kilidini açmış oluyorsunuz. Son olarak, bitirici hareketler de düşmanların arkasında, yakın dövüş tuşuna basılı tutarak yapılıyor.