Oyunlarla alakası olan neredeyse her birey, BioWare markasını hayatında en azından bir kez de olsa duymuştur. Sonuçta, günümüze damgasını vuran yapımlar ile karşımıza çıkıyorlar. Tabii, bu yapımlardan bazıları beklenilenleri karşılayamıyor pek fakat bu durum, ekibin adını fazlasıyla başarılı bir şekilde duyuruyor olduğu gerçeğinin üstünü kapatmıyor. Shattered Steel ile başlayan oyun geliştirme maceralarına, gelecek yıl içerisinde çıkışını beklemekte olduğumuz Anthem ile olduğu gibi devam ediyorlar. Bu zaman aralığında da, bizlere Dragon Age, Mass Effect, Star Wars: The Old Republic, Jade Empire ve daha nice güzel ismi sunmayı başardılar.

BioWare

BioWare oyunlarını sevenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat

Mass Effect ve Dragon Age gibi yapımlar, BioWare ekibinin bildiğiniz üzere göz bebeği resmen. Bu durumu muhtemelen kimse tartışmayacaktır bile. Durum böyle olunca da, geliştirici ekip tarafından bizlere sunulan markalaşmış oyunlar için birtakım ürünlerin satılmakta olduğu BioWare Store da, biz oyuncuların hizmetine sunuldu. Geliştirici ekibin mağazası olarak da bahsini edebileceğimiz kısımda, Dragon Age ve Mass Effect serilerinin hayranları için üretilmiş olan ürünler satılıyor.

Haberimizin konusu da, geliştirici ekip tarafından açılmış olan mağaza kısmı aslında. Tabii, bir de ürünler söz konusu. BioWare Store üzerinde, sebebi tartışmaya açık bir şekilde indirimler başladı. Fakat, öyle basit ve küçük indirimler değil elbette. Bayağı büyük ve insanların yüzünü güldüren cinsten hep. Mağazaya şöyle bir göz gezdirdiğimizde, ürünlerin %75’leri gören indirimler ile bizlere satılmakta olduğunu görebiliyoruz. Zaten, bizler için bu indirimi şüpheli kıldıran kısım da, tam olarak bu mevzu. Aklımızdaki soru, geliştirici ekibin neden bir anda böyle büyük bir indirime başvurmuş olduğu konusunda.

BioWare Store kepenkleri mi kapatıyor, bilemeyeceğiz. Fakat, böylesi büyük indirimlerin, genelde kapanan dükkanlar tarafından yapıldığına da, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde çok kez şahit olmuştuk. Bu sebeple de aklımıza gelen tek sebep, ne yazık ki BioWare Store’un kapanmak üzere olması. Geliştirici ekip tarafından, bu indirimler ve mağazanın geleceği konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı henüz ama bu konuda bir açıklama için çok da fazla gecikeceklerini hiç düşünmüyoruz açıkçası.

Etiketler: