Bundan haftalar önce Battlefield V oyunu duyurulduğu zaman, Grand Operations isimli bir moddan da bahsedilmişti. Aslında Grand Operations, Battlefield 1 içerisindeki Operations modunun daha büyük bir hali olacaktı. Yine de ekip bu modu hemen göstermek yerine EA Play 2018 etkinliklerine saklamıştı. Söz verildiği gibi DICE ve EA, Battlefield 5 oyunlarının Grand Operations modunu, hoş bir oynanış videosu ile oyunculara sunacak ama bu sunumdan önce oyunun çoklu oyuncu modu genel olarak gösterildi.

Battlefield 5

Battlefield 5 için Battle Royale geliyor

EA Play 2018, 3 boyutlu bir kısa Anthem videosu ile başladı ama asıl tanıtım videosu ilk olarak Battlefield 5 için geldi. EA Play 2018 sunumunda sahneyi DICE ekibinin yöneticilerinden biri ve yapımcılarından biri aldı. Yapımcılar öncelikle karakterlerin hareketlerinden bahsetti. Ayrıca yıkım sistemi de gösterildi. Gördüğümüz kadarıyla oyunun yıkım sistemi Battlefield: Bad Company 2 seviyesinden daha da yüksekte!

Yapımcı ve yönetici, Battlefield V oyununun senaryo modu hakkında da konuştu. Aslında bilindik açıklamalar yapıldı. Ekibin amacı, Battlefield 5 oyununun senaryo modu ile bilinmeyeni oyunculara göstermek idi. Senaryo modu ardından oyun için Battle Royale modu da duyuruldu. Yalnız bu modun hakkındaki bilgilerin daha sonra geleceği açıklandı.

Her şeyin ardından oyunun çoklu oyuncu modu gösterildi, tabii ki bir oynanış videosu ile. Bu videoda hem oynanış sahneleri, hem de sinematik sahneler gösterildi. Ayrıca video o kadar güzel kurgulanmıştı ki, oyuna eklenecek yeni özellikler de tam yerlerinde gösterildi. Eğer dilerseniz sizler de oyun için yayımlanan videolara hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.