2018 senesinin son çeyreğinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Battlefield V, anlaşılan o ki bazı konsollara özel destekler ile geliyor. Resmi Xbox sitesindeki Xbox One X destekli video oyunlarının listesine göre, Battlefield 5 oyunu da Xbox One X konsoluna özel bir destek verecek. Bahsettiğimiz konsola sahip olan oyuncular, yine bahsettiğimiz bu oyunu HDR ve 4K Ultra HD teknolojileri ile birlikte oynayabilecek.

Battlefield 5

Battlefield 5, daha iyi çözünürlükle geliyor

Şimdilik Battlefield V oyununun nasıl bir 4K teknolojisi sunacağını bilemiyoruz. Yani, bu çözünürlük doğal olarak mı verilecek yoksa Checkerboard teknolojisi ile mi verilecek, henüz bilemiyoruz. Ayrıca bu oyunun PlayStation 4 Pro için vereceği destek de henüz bilinmiyor. Yine de serinin bir önceki oyununa bakacak olursak, Battlefield 5 oyunu da PlayStation 4 Pro konsoluna 4K ve HDR desteği ile gelecektir. Ayrıca oyun, daha iyi bir performans da sunacaktır. Tabii verilen 4K çözünürlük de Checkerboard ile verilecektir.

Microsoft cephesinin açıklamalarına göre, bahsettiğimiz listede bir oyunun yanında HDR logosu varsa, o oyun HDR 10 desteği veriyor demektir. Yani bu durumda Battlefield V, HDR 10 desteği veriyor demek. Ayrıca, yine aynı açıklamalara göre bir oyunun yanında 4K Ultra HD logosu bulunuyorsa, o oyun 2160p değerinde çalışacak demektir. Yani, Battlefield V oyunu da Xbox One X üzerinde 2160p olarak çalışacak gibi görünüyor. Tabii bu teknolojilerden yararlanabilmek için de öncelikle HDR 10 ve 2160p destekli bir televizyona veya monitöre sahip olmanız gerekiyor.