Battlefield ve Star Wars: Battlefront serilerinin tasarım müdürü işi bıraktı

Bu sırada Battlefield 2042 oyununun başarısızlığı yüzünden DICE tarafında önemli değişiklikler planlanıyor olabilir.

VGC tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Fawzi Mesmar, DICE şirketinde tasarım müdürü olarak çalışan isim, bu hafta içerisinde işi bıraktı. Bu kişi daha önce King stüdyonun baş ismiydi ama daha sonrasında DICE tarafına geçip, Battlefield ve Star Wars: Battlefront serilerinin tasarım müdürü olmuştu. Kendisinin işi bıraktığını belirten elektronik postada, bu durumun bir süredir planlandığını ve adımı atabilmek için de Battlefield 2042 oyununun resmi çıkışını beklediğini belirtti. Yani, bu ayrılık aslında daha önceden planlanmıştı. 80’den fazla kreatif yönetmenden sorumlu olan bu isim, son iki Battlefield oyunu ve Star Wars: Battlefront II üzerinde çalıştı.

Battlefield 2042

Fawzi Mesmar tarafından gönderilen elektronik postaya göre kendisi, başka bir stüdyodan reddedemeyeceği bir teklif aldı ve o teklifi kabul etti. Yeni stüdyo, Battlefield 2042 oyununun piyasaya sürülmesini beklemeyi kabul etti ve şimdi oyun da çıkışını gerçekleştirdiği için Fawzi Mesmar, kendi transferini gerçekleştirdi. Yalnız, şimdilik bu kişinin hangi oyun geliştirme stüdyosunda çalışacağını bilemiyoruz. Bu arada, bahsi geçen bu ayrılığın, Battlefield 2042 oyununun herhangi bir operasyonunu etkilemeyeceğini de söyleyelim. Zaten oyunun çıkışından sonra gerçekleşecek olan şeyler bu ismin elinde değildi; olsa bile EA onun yerini çoktan doldurmuş bile olabilir.

Haberimizi sonlandırmadan önce DICE cephesinden gelen bir başka haberi de belirtmek istiyoruz. Tom Henderson tarafından ortaya atılan yeni bir stüdyoya göre DICE, neredeyse bir stüdyo dolusu çalışan işe almayı planlıyor. Yalnız bu planlar, yeni bir stüdyo açmak için değil, halihazırda var olan stüdyodaki çalışanları değiştirmek için. Tom Henderson, atılan bu adımın direkt olarak Battlefield 2042 ile alakalı olduğunu ima ediyor ama DICE veya EA tarafından bu konu hakkında herhangi bir resmi açıklama gelmedi tabii ki. Bu yüzden de nelerin gerçekleştiğini net olarak bilebilmemiz en azından şimdilik mümkün değil efendim.