Battlefield 2042 oyununun ikinci büyük güncellemesi 25 Kasım 2021’de geliyor

PP-29, LCAA Hovercraft ve MD540 Nightbird gibi dengeyi bozan ögeler güçsüzleştiriliyor.

Oldukça problemli bir şekilde piyasaya sürülen Battlefield 2042, birçok hatayı ve denge problemini içerisinde bulunduruyordu. EA ve DICE, bu problemleri çözmeye başlamak adına, oyunun çıkış gününde ilk büyük güncellemeyi oyunculara sunmuştu. Şimdi ise ikinci büyük güncellemenin 25 Kasım 2021 tarihinde oyuna ekleneceği resmi olarak açıklandı. Hatta üçüncü büyük güncellemenin de Aralık 2021’in başında geleceği belirtildi. Yani, oyunun düzeltilebilmesi adına 1-2 hafta ara ile üç büyük güncelleme görmüş olacağız. Peki, 25 Kasım 2021 tarihli güncelleme, bu video oyununda neleri değiştirecek ve düzeltecek?

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyununun ikinci büyük güncellemesi, kritik problemlere ve geliştirici ekibin hemen çözmek istediği diğer hatalara odaklanacak. Mesela, sunucularla oluşan iletişim kopukluğunda mermilerin düşmanlara isabet etmeme problemi düzeltilecek. Aynı zamanda nişan alma ve hassasiyet temelli problemlere de parmak basılacak. Bu konuda hem PC, hem de konsol tarafında ciddi problemler vardı. Mesela, PC tarafında fare hassasiyeti yanlış çalışıyordu; konsollarda ise bazı oyuncuların söylediğine göre nişan alma yardımcısı hiç çalışmıyordu. Aynı zamanda birçok silahın atış doğruluğu da yükseltilecek.

Genel olarak bütün silahlar daha doğru atışlar yapacak ama PP-29, güçsüzleştirilecek. Oyunu çok uzun zamandır domine eden PP-29, bu güncellemeden sonra daha fazla sekme yapmaya başlayacak. Ayrıca, Medic tarzı operatör kullanan oyuncular da artık takım arkadaşlarını problemsiz bir şekilde canlandırabilecek. Tüm bunların haricinde, LCAA Hovercraft ve MD540 Nightbird araçları da biraz güçsüzleştirilecek ki bu araçlar da oyundaki dengeyi bozan, oldukça güçlü silahlar haline gelebiliyordu. Son olarak, ateş edildiği zaman yaşanan mermi dağılımı da pompalı tüfeklerin haricindeki tüm silahlarda azaltıldı. Bu da attığınız mermilerin doğru yere gitmesini sağlayacak.