Battlefield 2042, Steam platformunun en kötü oyunlarından biri olarak görünüyor

Battlefield 2042 oyununun problemleri bitmiyor.

Nasıl oldu, bilmiyoruz ama EA ve DICE, Battlefield 2042 gibi merakla beklenen bir video oyununu daha çıkış gününden önce mahvetmeyi başardı. Dengesiz silahlar, herhangi bir çeşitlilik sunmayan haritalar, oyun içi hatalar, sunucu performansı problemleri ve çok daha fazlası derken bu oyun, Steam platformunun en kötü oyunlarından biri olarak görüntülenmeyi başardı. Bu, tabii ki oyuncuların vermiş olduğu inceleme puanları ile ölçülüyor. Oyunun şu andaki puanı %26. Eğer, platformdaki en düşük inceleme puanlı oyunlara bakacak olursak, geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştiren eFootball 2022, birinci sırada. Bu oyun ise sekizinci sırada yer alıyor.

Battlefield 2042

eFootball 2022, Flatout 3: Chaos & Destruction, Uriel’s Chasm, Kinetic Void, Spacebase DF-9, Identity, GASP, Battlefield 2042, RollerCoaster Tycoon World ve Godus, şu anda Steam üzerindeki en kötü 10 oyun olarak görünüyor. Birçok oyuncuya göre, özellikle de PC platformunda bu oyun, kendi serisinin açık ara farkla en kötü ve en problemli deneyimini sunuyor. EA ve DICE, oyunun çıkış gününde büyük bir güncelleme yayımladı ama bu güncelleme, hataların hepsini çözmeye yetmedi. Oyundaki denge problemlerine bile parmak basılmadı bu güncellemede; oyuncular hala tek bir SMG ile bütün haritayı domine edebiliyor.

EA ve DICE, 2021 senesi bitmeden önce oyuncuların karşısına iki farklı güncellemeyle daha çıkacağını halihazırda belirtmişti. Yalnız bu güncellemelerin tam olarak ne zaman geleceği ve içerisinde ne gibi iyileştirmeleri bulunduracağı ne yazık ki bilinmiyor. Bizler de şu anda Battlefield 2042 için bir inceleme üzerinde çalışıyoruz ve şimdiden söyleyebiliriz ki en azından bizim PlayStation 5 konsolundaki deneyimimiz, PC tarafındaki deneyim kadar kötü değildi; tam tersine oyundan zevk aldığımız anlar bile oldu. Tüm bunlara daha detaylı bir şekilde yayımlayacağımız incelemede göz atmaya çalışacağız.