ASUS’un oyunlar için özel ürettiği ROG serisi, artık telefon olarak da oyunculara keyifli ve kaliteli hizmetler sunacak. ASUS’un Tayvan’da düzenlediği özel bir etkinlikte ASUS ROG Phone duyuruldu ve oradaki ziyaretçilerin görüşüne sunuldu.

ASUS ROG Phone

ASUS ROG Phone, Nintendo Switch konsoluna bile rakip olabilir

ASUS ekibi, ASUS ROG serisinin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda sunduğu muhteşem özellikler ile bir çok oyuncunun gönlünü kazanmıştı. Ekip şimdi de mobil oyuncuların gönlünü kazanmaya çalışıyor. Zaten ekibin son dönemlerde mobil dünyasına geçiş yapan teknoloji devlerinin gerisinde kalmayacağı belliydi. Razer Phone ve Xiaomi Black Shark gibi ürünlerin ardından, ASUS ROG Phone ürününün nasıl bir özellik sunacağı merak ediliyordu.

Qualcomm’un 2.96 GHz hızında çalışan Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alan bu cihaz, 8 GB RAM ve 512 GB dahili hafıza ile kullanıcılara güçlü bir donanım sunuyor. İki farklı hafıza seçeneği sunacak olan cihaz, bunları 128 GB ve 512 GB olarak oyuncuların karşısına bırakacak. Bakır tabanlı 3D Vapor Chamber soğutma sistemini kullanan ASUS ROG Phone, uzun süre oyun deneyiminde ısınıp, işlemcinin yavaşlaması gibi oyuncuları rahatsız edebilecek sorunlar için önlemler barındırıyor. Arka kısımdaki ROG logosu LED aydınlatmalı şekilde geliyor. 6 inç büyüklüğünde AMOLED ekranı ile oyunculara grafik anlamında güzel deneyimler sunacak bu cihaz.

ASUS ROG Phone cihazının, ekranının sol tarafında olan porttan 4 farklı aksesuar olacak ama bunlardan henüz iki tanesi duyuruldu. Bunlardan ilki Twinview Dock ile iki ekran deneyimini oyunculara sunacak aynı zamanda masaüstü deneyimi de sunacak, diğeri ise Gamevice adı ile tanıtılan oyun kumandası oyunlar için yenilikçi ve rahat bir deneyim sağlayacak. Cihaz için henüz net bir fiyat açıklaması yapılmadı.

Bu cihaz, oyuncular için üretilen bir telefon olduğu için ekran hassasiyeti arttırılmış ve aynı zamanda titreşim kalitesi de yükseltilmiş bir şekilde gelecek. Bu telefonlar ile mobil oyun dünyasınında gelişeceğini ve önem kazanacağını düşünüyoruz.

Etiketler: