Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Assassin’s Creed Ragnarok hakkında onlarca bilgi sızdırıldı

Söylentilere bakacak olursak, Assassin's Creed Ragnarok çok daha saf bir rol yapma oyunu olacak ve keşfe önem verecek.

Binlerce çalışana sahip olan Ubisoft ekibinin şu an yeni bir Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalıştığını rahatlıkla tahmin edebiliyoruz. Şirket, daha önce yaptığı bir açıklamada, bu seriye dair yeni bir oyunun 2019 senesinde piyasaya sürülmeyeceğini belirtmişti. Bu yüzden de oyuncuların gözü, yeni bir oyun için 2020 senesine dikilmişti. Geçen haftalarda, 2020 senesinde çıkacak olan yeni oyunun Assassin’s Creed Ragnarok olabileceğini söylemiştik. Bugün ise o oyun hakkında onlarca farklı bilgi sızdırıldı.

Assassin's Creed

Assassin’s Creed Ragnarok; hem yeni nesil, hem de şimdiki nesil için gelecek

Söylentilere bakacak olursak Ubisoft tarafından geliştirilen yeni Assassin’s Creed oyununun kod adı Assassin’s Creed Kingdom, resmi adı da Assassin’s Creed Ragnarok. Bu video oyunu 2020 senesinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Scarlett platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunda kontrol edeceğimiz karakter ise Ragnar Lodbrok kişisinin bir dostu olacak. Biz, Great Heathen Army üzerinde bir yardımda bulunacağız.

Söylentilerin devamına göre bu video oyununun haritasında birkaç farklı krallık olacak. Bu krallıklar da Büyük Britanya, Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya olacak. Krallıkların içerisinde de farklı bölgeler olacak ve her bölgenin kendisine ait bir ana binası olacak. Bu ana bölgeler hem özelleştirilebilir olacak, hem de oyun içi bir ekonomiye sahip olacak. Şu an piyasada bulunan Assassin’s Creed oyunundaki Conquest tipi büyük savaşlar da yeni oyun ile geri dönecek.

Assassin’s Creed Ragnarok ile kontrol edeceğimiz karakter, Hidden Blade kullanabilecek ve bir Assassin olacak. Ubisoft Montreal liderliğinde geliştirilen bu video oyunu, Ubisoft Sofia tarafından desteklenecek yalnız bu stüdyo, ana oyunu geliştirmek yerine ek paketler oluşturacak. Ek paketler de İzlanda’da geçecek, Yggdrasil kullanılarak 9 diyarda geçiş sunacak oyunculara.

Ubisoft ekibinin yeni Assassin’s Creed oyununda eşli oyuncu sistemi bulunacak ve bu sistem birçok görevde kullanılabilecek. Gemiler ile savaşlar, klasik rol yapma sistemleri ve çok daha fazlası da bu video oyununda bulunacak. Fakat gemi ile savaş, bu oyunda biraz daha önemsiz olacak. Savaş yerine keşif ön plana çıkartılacak.

Tabii keşif sistemi sadece gemide değil, oyunun genelinde ön planda olacak. Söylentilere göre oyunun haritasında artık soru işaretleri belirmeyecek. Ubisoft, oyuncuların daha güzel ganimetler için haritayı keşfetmesini isteyecek. Yeni ganimetler kazanmak da önemli olacak; söylentilere göre ekipman dizmek oldukça önemli olacak. Son olarak da oyuncular, oynanış anında kolayca kıyafet değiştirebilecek. Bu sayede de aranma seviyemiz yükselebilecek veya düşebilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir