Kısa bir erken erişim süreci sonrasında, 2 Eylül 2013 tarihinde tam sürüm olarak piyasaya çıkan Arma 3 oyununun, toplam satış rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlarla birlikte, gerçekçi savaş simülasyonu oyununun geliştirici ekibi, bu rakamları kutlamak için güzel bir yol tercih etti. Oyunun geliştirici ekibi Bohemia Interactive tarafından yapılan açıklamaya göre; bu satış başarısı, oyunculara sunulacak bir ücretsiz hafta sonu etkinliği ile kutlanacak. Hafta sonu etkinliğinin detaylarını ve oyunun satış rakamlarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Ayrıca, bu ödül için hazırlanan videoyu da haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz.

Arma 3

Oyunun geliştiricisi Çek Cumhuriyeti merkezli Bohemia Interactive ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre; oyunu henüz denememiş, merak eden tüm oyuncular, hafta sonu süresince oyunu ücretsiz edinebilecekler. 26 Nisan 2018, saat 19:00’dan itibaren bu video oyununun ücretsiz deneme sürecine başladığını belirtelim. Ücretsiz hafta sonu etkinliği; 30 Nisan 2018 tarihinde, yine saat 19:00 itibarıyla sona erecek. Dileyen oyuncular oyunu sonraki tarihlerde satın alabilecek. Ayrıca verilen 19:00 saatinin her bölgede aynı olarak uygulanacağı, yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Arma 3, 4 milyon satış adetini geçme başarısı gösteriyor

Arma 3 video oyunu için gerçekleşecek olan ücretsiz hafta sonu etkinliğinin, satış rakamlarının açıklanmasına istinaden yapıldığından bahsettik. Bu satış rakamını da söylemeden geçmeyelim. Oyunun geliştirici ekibi Bohemia Interactive tarafından, çıkış tarihinden itibaren oyunun 4 milyon adet satış rakamını geçtiği açıklandı. Düşük bütçeli bir geliştirici ekip için, bu rakamların bir hayli yüksek olduğunun altını çizelim. Pek çok yüksek bütçeli video oyununun, bu rakamları hedefleyip, tutturamadığını da hatırlatalım. Eğer bu oyunu hâlâ denemediyseniz, ücretsiz hafta sonu etkinliklerinden faydalanarak, bir şans vermenizi öneriyoruz.

Bilmeyenler için oyunun sadece bir aksiyon oyunu olmadığını ifade edelim. Tek kişilik oynanışında pek çok senaryo görevleri sunan Arma 3 oyununun, doyurucu bir çok oyunculu modu olduğunu hatırlatalım. Ayrıca oyunun editörü sayesinde, tek kişilik ve çoklu oyunculu dahil pek çok haritanın yapılabildiğini, bu kapsamda 50 binden fazla harita ve görevin, oyuncularla paylaşıldığını da ekleyelim. Dileyen okurlarımız, haberimizin alt kısmından, Arma 3 için hazırlanan ücretsiz hafta sonu etkinliği videosunu seyredebilirler. Belirttiğimiz gibi, en azından bir şans vermeye değer bir video oyunu karşımızda.

Etiketler: