Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends oyunundaki yeni Iron Crown Collection ögelerine sahip olabilmek için 1000 TL ödemeniz gerekiyor

Iron Crown Collection isimli etkinlik ile Apex Legends oyununa yeni kozmetik ögeler eklendi ama bir durum oyuncuları çileden çıkarttı.

Apex Legends oyununda yeni bir etkinlik başladı. Bu etkinliğin adı Iron Crown Collection olarak açıklandı. Iron Crown Collection, oyuna birçok farklı kozmetik öge ekledi. Yalnız bu kozmetik ögeler, oyuncuları oldukça sinirlendirdi; EA ve Respawn Entertainment, bu ögeler üzerinden inanılmaz agresif bir para kazanma yolu izlemeye başladı. Özetle söylemek gerekirse tüm yeni ürünlere sahip olabilmek için yapabileceğiniz tek şey, oyuna 1000 TL harcamak.

Apex Legends

Apex Legends, oyuncuları bu sefer çok sinirlendirdi

Durumu açıklamak gerekirse, bahsetmiş olduğumuz video oyununa şimdi bolca yeni kozmetik öge eklendi. Bu ögeler arasından 24 tanesine sahip olabilmek için yapmanız gereken tek şey, ganimet kutusu açmak. Oyun, bu noktada size sadece 2 tane ücretsiz ganimet kutusu veriyor ve geri kalanını satın almanız gerekiyor. Bu noktada da 10 adet ganimet kutusuna 70 Dolar harcamanız gerekiyor tüm ganimet kutuları için.

Bahsetmiş olduğumuz bu ganimet kutuları, içerisinde herhangi bir kopya eşya içermiyor. Yani, çıkartmış olduğunuz bir kozmetik öge, tekrar karşınıza çıkmıyor ama buna rağmen ganimet kutularından yeni kozmetik eşyaları çıkartabilmek için tam 154 Dolar harcamanız gerekiyor. 154 Dolar harcadıktan sonra oyuna yeni eklenmiş olan 24 adet kozmetik ögenin sahibi olabiliyorsunuz ama bunun üzerine alabileceğiniz son bir kozmetik öge daha bulunuyor.

Bahsetmiş olduğumuz o son ögeye sahip olabilmek için net olarak 35 Dolar ödemeniz gerekiyor. Bu noktada da oyuna harcamış olduğunuz para, 1100 TL oluyor. Tüm bunlar sayesinde, Apex Legends oyununa eklenmiş olan yeni kozmetik ögelerden 25 tanesine sahip olabiliyorsunuz. Geri kalan kozmetik ögeler farklı yollarla kazanılabiliyor ama bu 25 özel öge için 1100 TL ödemekten başka hiçbir şansınız bulunmuyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu durum, tahmin edebileceğiniz gibi oyuncuları oldukça sinirlendirdi. Oyuncuların sevgisini ikinci sezon ile tekrar kazanmış olan Respawn Entertainment, muhtemelen EA ile atmış olduğu bu adım ile eski nefreti tekrar kazandı. EA için ise pek bir şey değişmedi; oyuncular halihazırda EA şirketinden oldukça şikayetçi idi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir