Activision, Destiny oyunlarına benzeyen bir proje üzerinde çalışıyor olabilir

Destiny oyunlarından memnun kalmayıp, Bungie ile yollarını ayıran Activision, şimdi oluşan boşluğu doldurmaya çalışıyor.

Çok uzun bir zaman önce değil, sadece birkaç ay öncesinde Bungie ile Activision, yollarını ayırmıştı; ana dağıtımcı şirket, Destiny serisinden elde ettiği paradan memnun değildi. Bugün ise ortaya yeni bir söylenti çıktı. Bu söylentiye göre bahsettiğimiz dev şirket, şu an 10 farklı proje üzerinde çalışıyor ve bu projelerden bir tanesi de Destiny oyunlarına benzer bir yapıt olacak.

Destiny 2: Shadowkeep

Activision, Destiny için rakip mi geliştiriyor?

Daha önce Call of Duty: Modern Warfare hakkında doğru bilgiler sızdırmış olan TheGamingRevolution, Twitter üzerinden yeni paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlara göre Call of Duty serisinin geliştiricileri artık Activision ile birlikte daha farklı markalar için de oyun geliştirecek. Yani, tek bir stüdyo artık Call of Duty oyunları üzerinde yetkili olmayacak. Bu durum da artık her sene yeni bir Call of Duty oyunu görmemizin önüne geçebilir.

Tüm bunların haricinde, bahsetmiş olduğumuz dağıtımcı şirket, 10 farklı proje üzerinde de çalışıyor. Bu projelerin ne olduğu bilinmiyor ama söylentilere göre 1 tanesi, yeni bir Call of Duty oyunu. Bu oyun 2020 senesinde çıkacak. Bir diğer proje ise Destiny oyunlarına benzeyen bir yapıt olacak. Bungie ile yollarını ayırmış olan ekip, belli ki bu oyun türünde bir ışık görüyor ve ayrılık sonrası oluşan boşluğu, kendi içerisinde çözmek istiyor.

Tabi bu noktada söylemek isteriz ki Destiny serisine rakip geliştirebilmek öyle çok kolay bir iş değil. Bu tip video oyunlarını geliştirmek en az 3-4 sene sürüyor ve böylesine bir markanın önüne geçebilmek de öyle kolay değil. Günümüzdeki nişancı-yağmacı oyunlarının sevenleri oldukça sıkı oluyor ve oyun değişimi de genelde pek tercih edilmiyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x