Brothers: A Tale of Two Sons ve A Way Out isimli video oyunları ile karşımıza çıkmış olan Hazelight Studios, şu sıralar üçüncü video oyununa hazırlanıyor. A Way Out gibi ekibin üçüncü video oyunu da EA tarafından yayımlanacak ve şimdi yapılan açıklamalara göre bu üçüncü oyun, ekibin önceki oyunundan daha büyük ve derin olacak. Çünkü EA, ekibe daha fazla bütçe verecek. Bunun sebebi de zaten ekibin bir önceki oyununun yeterince başarılı olması idi.

A Way Out

Belli ki EA, A Way Out oyunundan memnun

EA ekibi bu konuda bir açıklama yaptı ve, “EA Originals programı için video oyunlarını seçerken dikkatli oluyoruz. Her zaman kitle pazar ürünleri seçmiyoruz. A Way Out, bir kitle pazar ürünüydü ama biz o oyunu, kitle pazar ürünü olduğu için seçmedik. Bu oyun, benzersiz ve özel bir yana sahipti, bu yüzden seçtik. Oyunun yönetmeni olan Josef Fares’i ve fikirlerini çok sevdik. Bize soracak olursanız, ekibin yeni oyunu daha büyük ve daha derin olacak bizlerin de geniş kapsamlı bütçesi ile birlikte.” dedi.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu video oyunu EA ekibini yeterince memnun etti ve şimdi de ekip, daha büyük bir bütçe ile üçüncü oyuna hazırlanıyor. Açıkçası, geleceğe baktığımız zaman belki de bundan birkaç sene sonra oluşturacağımız bir içeriği görebiliyoruz: EA, Hazelight Studios isimli geliştirici stüdyosunu satın aldı. Eğer böyle bir şey ile karşılaşırsak, hiç şaşırmayacağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster