23 Mart 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulmuş, bir arkadaşınız veya ailenizden biri ile birlikte oynayabileceğiniz A Way Out, çıkışını gerçekleştirdikten sonra da bayağı beğeni almayı başarmıştı. Tabii, birtakım eksiklikleri de vardı fakat yine de eksiklik konusunda kimse No Man’s Sky’ın eline su dökemez. Biz, en iyisi konuyu çok daha fazla dağıtmadan haberimize geçelim. Hazelight Studios tarafından geliştirilmiş olan yapımın, çıkışından sonraki 2 hafta içerisinde, 1 milyon satış sayısına ulaşmayı başardı.

A Way Out

A Way Out, güzel bir çıkış haftası gerçekleştirdi

Böylesi bir başarının duyurusunu, elbette ki şirket ile alakasız başka bir kuruluştan öğrenmedik. 13 Nisan 2018 tarihinde, A Way Out’un gururlu geliştiricisi Hazelight Studios, resmi Twitter hesapları aracılığıyla bu mutluluklarını bizlerle paylaştılar. Haberimizin en sonunda, Hazelight Studios tarafından paylaşılmış olan duyuru gönderisini görebilirsiniz. Geliştirici ekip, A Way Out’un çıkışında gerçekleştirmiş olduğu bu başarıyı paylaşırken, bir de mutluluklarını bizlerle paylaştıkları güzel bir teşekkür notunu, Twitter gönderilerine eklemeyi unutmadılar.

Geliştirici ekip tarafından paylaşılan gönderide, “A Way Out’un 2 hafta içerisinde 1 milyon kopyadan fazlasını satmış olduğunu öğrendik şimdi! Bunun, bizim için ne kadar anlam taşıdığını anlatmaya kelimeler yetmez. Hepinize, desteklerinizden ötürü teşekkür ederiz!” şeklinde bir not bulunuyor. EA gibi bir şirketin kanatları altında gerçekleştirmiş oldukları bu projeyi geliştirici ekip, Türkiye’deki oyunculara bile uygun fiyatlarla ulaştırmayı başardılar. Zaten, oyunun yabancı ülkelerdeki fiyatları da 30 dolar civarındaydı. Türkiye fiyatları ise, 90 TL civarlarında bulunuyor.

Hem fiyatının uygun olması, hem de sahip olduğu fiyat etiketine rağmen çok güzel bir oyun tecrübesi sunuyor olması, A Way Out’u fazlasıyla değerli bir yapım haline getiriyor. Durum böyle olunca da, oyuncular olarak ister istemez bir şekilde bu oyuna sahip oluyor ve sunulan bu yapımın tadını çıkarıyoruz. Açıkçasını sorarsanız, eğer ailenizden veya arkadaşlarınızdan biri ile beraber oynayabileceğiniz, güzel bir oyun tecrübesi sunacak bir yapım arıyorsanız, bu oyun tam sizlere göre demektir. Fakat, oyunu tavsiye edeceğimiz kitle daha çok konsol kullanan oyuncular. Zira, oyunun PC platformu için bulunan hali, Origin üzerinden satın alındığı taktirde biraz tuzlu olabiliyor.

Etiketler: