2K Games ve Rockstar Games gibi stüdyoları elinin altında bulunduran Take-Two Interactive, oldukça ilgi çekici açıklamalar ile karşımıza çıktı. Yapılan bu açıklamalara ve verilen bilgilere göre Take-Two Interactive’in 2K Games ekibi ciddi anlamda büyümeye gidiyor. Dilerseniz ortaya çıkan bu bilgilere yazımızın devamından bir göz atalım.

geliştirici ekip

2K Games, çevrim içi servis yapmaya devam edecek

Take-Two Interactive cephesi stüdyoların büyümesinden önce stüdyonun elinde olan video oyunlarının büyümesinden bahsetti. Öncelikle NBA 2K serisinden bahseden Take-Two Interactive, 9 milyonluk oyuncu sayısına ulaştı. Bu rakamı geçen sene ile karşılaştırdığımız zaman %17 civarında bir yükseliş görüyoruz, geçen sene göre tabii ki.

NBA 2K ardından WWE 2K serisine değinin dağıtımcı şirket, bu seri hakkında net bir bilgi vermedi ve serinin sadece büyüdüğü hakkında bir cümle kurdu. Tüm bunların haricinde yapılan açıklamalara göre geliştirici ekip, büyük bir Avrupa kumar firmasından önemli bir yetkili ismi kadrosuna dahil etti. Bunun sebebi ise tabii ki ganimet kutuları. Ayrıca ekibin çok fazla fikrinin olduğundan da bahsedildi.

Take-Two Interactive’in söylediğine göre dünyanın birçok noktasında 2K Games stüdyoları açılıyor ve bu stüdyoların AAA seviyesinde video oyunlarında çalışması bekleniyor. Ekip bu sırada mobil platformları da unutmuyor. Açıklamalara bakacak olursak Take-Two Interactive ve 2K Games artık ücretsiz mobil oyunlar üzerinde de çalışacak.

Son olarak Take-Two Interactive ve geliştirici ekip, çevrim içi servis sisteminin çok önemli olduğunu, bunun kadar tekli oyuncu oyun modlarının da önemli olduğunu belirtti. Yani bu açıklamalara bakacak olursak ekip, çevrim içi servis temelli video oyunlarını geliştirmeye devam edecek ve tekli oyuncu temelli video oyunlarını da unutmayacak.

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster