2021’in God of War oyunu PlayStation 4 için de gelebilir

God of War serisinin yeni oyunu hem PlayStation 4, hem de PlayStation 5 için gelebilir mi?

2018 senesinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için piyasaya sürülmüş olan God of War, herkes tarafından oldukça sevilmişti. 2020 senesinde ise o oyunun devamı duyurulmuştu. Bu duyuru yapılırken ne yazık ki oyun hakkında hiçbir detay verilmemişti ama birçok oyuncu; oyunun sadece PlayStation 5 için geleceğini düşünmeye başlamıştı. Şimdi ise bu oyunun geliştiricileri ile geçmişte çalışmış olan bir kişi, oyunun çok büyük bir ihtimalle PlayStation 4 için geliştirildiğini de belirtti ve henüz yeni nesil konsolları satın almamış olan oyunculara ufak da olsa bir umut ışığı oldu.

God of War

God of War, macerasına sadece yeni nesilde mi devam edecek?

David Jaffe, daha önce Santa Monica Studio ile çalışmıştı ve birçok God of War oyununa emek vermişti. Şimdi ise kendisi, yeni geliştirilen oyunda yer almıyor; işi bıraktı ama o oyunun sadece yeni nesil için değil, eski nesil için de geliştirildiğini düşünüyor. David Jaffe, tabii ki konu hakkında net olarak hiçbir şey bilmiyor; sadece tahmin yürütüyor ama Sony Interactive Entertainment tarafının en büyük oyunlarından olan Horizon: Forbidden West, eğer PlayStation 4 için gelecekse, haberimizin odak noktasındaki video oyununun da böyle bir ihtimali bulunuyor diye düşünüyorum. Tabii bu durum herkesi mutlu etmeyecektir.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve diğer birçok birinci parti oyun, en başta sadece PlayStation 5 için duyurulmuştu. Bu sayede oyuncular, net bir yeni nesil deneyimi yaşayabileceğini düşünmüştü. Sony Interactive Entertainment ise bir anda fikir değiştirip, birçok oyunu PlayStation 4 için de getireceklerini açıklamıştı. God of War gibi önemli bir markanın en yeni oyununun da sadece yeni nesil konsollar için çıkmayacak olması, yeni nesle geçmiş olan oyuncuları üzebilir. Sonuçta geliştiriciler, bu oyunları eski nesle optimize edebilmek için aylar harcıyor ve o zaman, eski nesle optimize işlemleri yerine yeni nesli geliştirme üzerinde kullanılabilir diye düşünüyor herkes.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x