Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Yüksek bütçeli ve RYO türündeki Harry Potter oyunu 2021’de gelecek

Jason Schreier, sonunda konu hakkında konuştu.

Birkaç senedir Warner Bros. Interactive Entertainment cephesinin üzerinde çalıştığı bir Harry Potter oyununun olduğuna dair söylentiler duyuyorduk. Hatta bu oyunun oynanış görüntüleri de geçen senelerde sızdırılmıştı ama Warner Bros. Interactive Entertainment, konu hakkında hiçbir açıklama yapmamıştı. Geçen gün ise video oyunu sektörünün en güvenilir isimlerinden bir tanesi olan Jason Schreier, önemli bir rapor yayımladı. Bu raporda da bahsedilen oyunun gerçek olduğu ve 2021 senesinin sonları için planlandığı açık bir şekilde belirtildi.

Harry Potter

Büyük bir Harry Potter oyunu seneye mi geliyor?

Jason Schreier tarafından yayımlanan rapora göre bahsi geçen Harry Potter oyunu, yüksek bütçeli bir rol yapma oyunu olacak. AAA seviyesinde göreceğimiz bu yapıt, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından dağıtılacak ve Avalanche Software tarafından geliştiriliyor. Aynı zamanda bu oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X için planlandığı da raporda açık bir şekilde belirtiliyor ama PC, PlayStation 4 ve Xbox One gibi platformlardan hiçbir şekilde bahsedilmiyor. Yani, bu oyun sadece yeni nesle özel bir yapıt olabilir.

Aynı raporun devamına göre bahsi geçen Harry Potter oyunu için bugüne kadar ortaya atılmış söylentilerin hiçbiri doğru değil. Ayrıca bu oyun, anlık olarak Warner Bros. Interactive Entertainment şirketinin en çok para harcadığı iki projeden bir tanesi. Diğer proje ise muhtemelen 2020 senesi içerisinde duyurulacak olan yeni Batman oyunu. Peki, bu iki yüksek bütçeli proje ne zaman duyurulacak? Jason Schreier tarafından verilen bilgilere göre Batman oyunu, 22 Ağustos 2020 tarihindeki etkinlikte duyurulacak ama Harry Potter aynı etkinlikte yer almayacak; Warner Bros. Interactive Entertainment, onu daha sonra duyuracak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x