Kendi döneminin en çok hayal kırıklığı yaratan oyunlarından biri olan Anthem, uzun bir süredir kendisini yenilemeye çalışıyor. Bu yenileme çalışmalarının daha çok uzun bir süre devam edebileceğini de biliyoruz. Bugün ise BioWare, bu çalışmaların bir parçasını oyuncular ile paylaştı. BioWare Austin stüdyosunun baş ismi olan Christian Dailey, yaptığı bir paylaşımda, bahsi geçen video oyununa gelecek olan yeni bir tarafı gösterdi. Bu taraf ise korsanlar idi. Kendilerinin oyun içerisindeki resmi adı ise Pirates of Blood Wind olacak. Kendileri, oldukça güzel görünen bir maskeye ve bomba atar silahlara sahip olacaklar.

Anthem

Anthem oyunundan Pirates of Blood Wind ile tanışın

Korsanların oyuna eklenecek olması çok güzel bir şey ama bu arkadaşlar tam olarak nerede yaşıyor, nereden geliyorlar, neden geliyorlar? Bu sorulardan en azından bir tanesini, yayımlanan bir başka konsept tasarım ile cevaplayabiliyoruz; korsanların yaşadığı bölgeye ait bir konsept tasarım da yayımlandı. Bu tasarımı da haberimizin en altında bulabileceksiniz. Tabii bu oyuna sadece yeni bölgeler eklenmeyecek; halihazırda temel oyunda yer alan mekanlar da elden geçirilecek. Hatta birçok sisteme de el atılacak. Mesela, Christian Dailey tarafından yapılan açıklamalara göre oyun içinde bir grup arama sistemi bile olabilir.

Tüm bunların haricinde, stüdyonun Anthem için bir PvP ve Battle Royale modunu denediğini de öğrendik. Hatta stüdyo, bu tip eğlenceli oyun modlarını zaman zaman kendi aralarında da oynuyor ama temel oyunda olduğu gibi yenilenen oyunda da PvP tipi içerikler, planların arasında yer almıyor. Anladığımız kadarıyla ekip, öncelikle bu oyunu başarılı bir PvE yapıtı yapmak istiyor. Bu başarının üzerine muhtemelen PvP temelli oyun modları getirilecek. Açıkçası bu yenileme çalışmasını büyük bir merakla takip ediyoruz ve çalışmaların sonucunu da görmek için sabırsızlanıyoruz. Umuyoruz ki bu oyun tekrardan canlanacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster