Günümüzdeki Assassin’s Creed oyunlarını tanıyoruz. En temelinde sürekli karşımıza aynı oyun çıkıyor. Tabii dediğimiz gibi, temelinde. Hemen sinirlenmeyin yani. Peki, nesil değiştiği zaman neler olacak? Karşımıza yeni bir nesil konsolu çıkacak, teknolojiler değişecek; tüm bunlar yaşandığı zaman Ubisoft, kendi oyununu nasıl bir seviyeye yükseltecek? Bu sorunun cevabını direkt olarak geliştirici ekip verdi.

Assassin's Creed Origins

Yeni nesil Assassin’s Creed oyunlarında neler göreceğiz?

Ubisoft ekibinden Lionel Raynaud isminin açıklamalarına göre gelecek nesilde karşımıza çıkacak olan bir Assassin’s Creed oyunu, içerisinde 1’den fazla tarihe ev sahipliği yapabilir. Yani, bu noktada seriye ait iki farklı video oyununu düşünebiliriz. Bu iki video oyununu, tek bir video oyunu içinde düşünebiliriz. Ubisoft ekibinin söylediğine göre oyuncular, Animus sistemini kullanarak iki farklı zaman dilimine geçebilir ve iki farklı deneyimi yaşayabilir. Çünkü böyle bir sisteme ancak gelecek nesil teknolojiler el verebilir.

Tabii Lionel Raynaud sadece tek bir fikirden bahsetmedi. Lionel Raynaud, tek bir oyun içerisinde 1’den fazla dünyanın olabileceğini de söyledi. Tabii bu sistem Far Cry veya Watch Dogs gibi oyunlara daha çok uyacaktır. Lionel Raynaud, özellikle bu tip bir video oyunu serisinde 1’den fazla ülkenin olabileceğini söyledi. Bu düşünceler zaten Grand Theft Auto oyuncuları tarafından uzun zamandır hayal ediliyordu. Şimdi Ubisoft tarafından böyle bir şeyin dile getirilmesi gerçekten ilginç.

Ubisoft, yaptığı açıklamaların devamında, gelecekte piyasaya sürecekleri video oyunlarının daha uzun bir süre desteklenebileceğini de belirtti. Günümüzdeki video oyunları bu tip konularda teknoloji bakımında eksik kalabiliyor. Çünkü video oyunları da bir noktaya kadar içerik barındırabiliyor içlerinde. Bakalım yeni nesilde neler göreceğiz?

Etiketler: