Yeni Battlefield, bizleri 2030 senesine götürebilir

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre 2021 senesinde çıkacak olan Battlefield oyunu, Battlefield :Bad Company 3 olmayacak.

Geçmişte, Battlefield serisinin gelecek oyunları hakkında oldukça fazla bilgi sızdırılmıştı. Bu bilgilere göre EA ve DICE, çoktan önümüzdeki iki ana oyunu planlamıştı ve bu oyunların biri ile Soğuk Savaş dönemine gidecektik. O oyun da söylentilere göre Battlefield: Bad Company 3 olacaktı. Bugün ise ortaya daha farklı söylentiler çıktı ve bu söylentilere bakacak olursak EA ve DICE ekipleri, bu senenin ilk çeyreğinde fikirlerini değiştirmişler ve daha farklı bir yol izlemeye başlamışlar efendim.

Battlefield V

Battlefield ile yakın geleceğe gidiyoruz

Reddit üzerinden ortaya çıkan bir söylentide, birazdan sizlere bahsedeceğimiz bilgiyi, bir tasarım stüdyosu ile kontratlı olarak çalışmış birisi veriyor. Bu kişinin söylediğine göre geçen senelerde DICE ekibinden kötü şartlarda ayrılan iki çalışan, bu kişi ile aynı stüdyoda tanıştılar ve serinin gelecek oyunları hakkında bildiklerini söylediler. Sonuçta, ortada bulunan 3 kişi de artık EA ve DICE ile herhangi bir bağ bulundurmuyor. Bizimle birlikte birçok Reddit kullanıcısı da bu söylentileri güvenilir buluyor.

Söylentilere göre EA ve DICE, 2021 senesinde çıkacak olan Battlefield oyununu daha serinin beşinci oyunu piyasaya sürülmeden önce geliştirmeye başlamıştı. Bu yeni oyunun da Mart 2019 dönemine kadar Battlefield: Bad Company 3 olması planlanıyordu. Yalnız EA ve DICE, bu alt markanın ruhunu yakalayamadı ve bu ruhu seriye katan eski geliştiricileri de kendileri ile tekrar çalışmaya ikna edemediği için proje tamamen çöpe atıldı. Bunun üzerine de ekip, başka bir oyun yapmaya başladı.

Söylentilere göre bu oyun, 2030 senesinde geçecek ve inanılabilir gelecek teknolojilerini içerisinde bulunduracak. Yani, oyunda robotik sistemler, gelişmiş yapay zekalar, drone cihazları ve dahası gibi teknolojiler bulunacak; aynı Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununda olduğu gibi yani. Söylentilerin devamına göre bu video oyununda hikaye modu da bulunacak ve bu mod, War Stories sistemini taşımayacak; geleneksel bir şekilde hikaye modu sunulacak oyunculara.

Levolution, taktiksel anlamda iyileştirilecek

Çoklu oyuncu tarafında ise oyuncuların karşısına Levolution sistemi tekrar çıkacak ama Levolution, bu sefer tek bir oyuncu tarafından kolayca aktif edilebilen bir sistem olmayacak. Haritalarda sürekli farklı şekillerde yaşanabilecek olan Levolution; bir takımın birlikte çalışması ile ortaya çıkartılabilecek ve olayı gerçekleştiren takıma da taktiksel avantajlar sağlayacak. Yani bu sistem, sadece görsellik için kolay bir şekilde geri dönmeyecek gibi görünüyor. Tabii bir de yıkım mekanikleri vardı, değil mi?

Söylentilerin devamına göre yeni nesil sayesinde oyuncuların karşısına inanılmaz gerçekçi yıkım mekanikleri çıkacak. Yeni oyunda tüm binalar, tamamen yıkılabilecek ve binanın yapı malzemesine göre bu yıkım zor veya kolay olabilecek. Mesela, ağaçtan yapılmış bir evi yıkmak için sadece 1 tane patlayıcı yetebilecek ama betondan yapılan evler, daha zor yıkılacak. Ayrıca EA ve DICE, dev gibi gökdelenleri oyuncuların tamamen yerle bir edebilmesi için de şu an çalışmalarını sürdürüyor.

Bahsetmiş olduğumu bu bilgilere göre serinin yeni oyunu ile Commander modu, Conquest, Air Assault, Rush ve Breakthrough gibi oyun modları dönecek ve haritalar genellikle Rush modu üzerinden tasarlanmış olacak. Ayrıca, oyuncuların son senelerde karşısına çıkan Grand Operations ise ne yazık ki bu yeni video oyununda yer almayacak. DICE, patlayan uçakları yere indirilebilme üzerinde de çalışıyor; uçak kullanılamaz hale geldiği zaman ölmeyeceksiniz ve uçağı güvenlice yere indirebileceksiniz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x