Xbox, oyuncuların geri bildirimlerine göre deneyimi iyileştirirken ve yepyeni özellikler sunarken Xbox platformunu daha iyi hale getirmek için oyuncuları merkeze alan yeni yollar sunmaya devam ediyor. Şubat 2024 döneminin güncelleştirmesi, uzaktan oynatmada etkinleştirilmiş dokunmatik kontroller, Oyunlarım ve Uygulamalarım kısmı için geliştirilmiş filtreleme ve sıralama sunuyor. Xbox kablosuz oyun kumandaları için yeni bir başparmak çubuğu kalibrasyon aracı ve hastane gibi yerlerde birçok oyuncunun ortak konsollarda oynamasını kolaylaştırmak için yeni bir erişim kısıtlama seçeneği de güncellemenin içerisinde oyuncuları bekliyor.

Xbox konsolları için Şubat 2024 dönemi sistem güncellemesi çıktı

Uzaktan oynatmada dokunmatik kontroller etkinleştirildi: Konsolunuzdan uzaktayken oyun oynamak istiyorsunuz ancak kablosuz oyun kumandanız yanınızda değil mi? Hiç sorun değil! Remote Play artık iOS, Android ve Windows cihazlarda Xbox uygulamasını kullanırken yüzden fazla oyunda özel dokunmatik kontrol düzenlerini destekliyor. Xbox Cloud Gaming (Beta) aracılığıyla kullanılabilen aynı özel dokunmatik düzenler artık kişisel konsolunuzdan uzaktan oyun oynarken de kullanılabilecek. Buna; Minecraft Dungeons, Psychonauts 2, Sea of Thieves gibi oyunlar ve çok daha fazlası dahil. Ayrıca, artık diğer birçok oyun için temel bir dokunmatik kontrol düzeni kullanılabilir.

Kablosuz kumandalar için yeni parmak çubuğu yeniden kalibrasyon aracı: Xbox Aksesuarları uygulamasında kablosuz oyun kumandaları için parmak çubuklarını yeniden kalibre etmenize yardımcı olan kullanıcı rehberli, kendi kendine kalibrasyon aracı yayımlandı. Bu, Xbox konsollarının kontrol cihazlarının onarılabilirlik deneyimini iyileştirmeye yönelik devam eden yatırımının bir parçasıdır. Tutarsız yanıtlar gibi küçük parmak çubuğu sorunlarını gidermek için konsolda veya bilgisayarda Xbox Aksesuarları uygulamasındaki kendi kendine kalibrasyon aracını kullanarak destek aramalarına, oyun kumandası onarımlarına veya iadelerine gerek kalmadan sorunları çözün.

Xbox, Microsoft Store üzerinde resmi yedek parçalar satarak kablosuz oyun kumandası sahiplerinin cihazlarını kendi kendilerine onarmalarını sağlar. Oyun kumandanızı kendi kendinize onarıyorsanız başparmak çubuğu yeniden kalibrasyon aracı, oyun kumandasının tabanını ve devre kartını değiştirdikten sonra kullanılmalıdır; bu işlem muhtemelen başparmak çubuğu kalibrasyon değerlerini bozacaktır. Normal aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan sapmalar da dahil olmak üzere tüm ayar çubuğu sorunları bu yeniden kalibrasyon aracıyla çözülemez.

Xbox konsolları için Şubat 2024 dönemi sistem güncellemesi çıktı

Geliştirilmiş filtreleme ve sıralama: Xbox konsolunuzda tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için Oyunlarım ve Uygulamalarım kısmına yeni filtreler ve sıralamalar eklendi. Artık oyunları erişilebilirliğe, desteklenen dillere ve teknik özelliklere göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin, hangi oyunların uzaktan oynama için dokunmatik özellikli olduğunu görmek istiyorsanız Teknik özellikler > Dokunmatik özellikli seçeneğine göre filtreleyebilir ve oynayacak bir sonraki oyunu bulabilirsiniz.

Tüm kitaplığınızdaki abonelik sekmeleri son eklenenlere göre sıralanacak şekilde güncellenerek Xbox Game Pass ve EA Play gibi aboneliklerdeki yenilikleri görmeniz kolaylaştırıldı. Kitaplığınızda oynanacak oyunları bulmak için sıralamayı ayarlayabilirsiniz. Oyunlarım ve uygulamalarım > Tam kitaplık bölümüne gittiğinizde yeni filtreleme ve sıralama ayarlarını görebilirsiniz.

Otomatik profil çıkışı: Hastaneler gibi yerlerde paylaşılan konsollarda oynamayı kolaylaştırmak için yeni bir erişim kısıtlama seçeneği oluşturuldu. Bazı çocuk hastanelerinde, hastanın odasına götürülebilen ve oyun oynamasına ve arkadaşlarıyla bağlantı kurmasına zaman tanıyan konsollar sağlamak için programlar vardır. Yeni seçenek, oyuncuların çıkış yaptıklarında profillerinin silinmesini kolaylaştırıyor ve oyun arabası hastalar arasında taşındığında hastaların konsollardan çıkış yapıp yapmadığını kontrol etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Yeni seçenekleri görüntülemek ve ayarlamak için Ayarlar > Sistem > Edge tarayıcısının kullanımına izin vermek için erişim kısıtlamaları bölümüne gidin, bir Ev konsolu ayarlayın ve oturumu kapatırken profilleri silin.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster