Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının ülkemizdeki fiyatı yok oldu

Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının fiyatları tepki çektiği için mi bu işlem yapıldı?

Geçtiğimiz günlerde Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının ülkemizdeki fiyatı açıklanmıştı. Açıklamalara göre ilk konsol 7500 TL, ikinci konsol ise 5000 TL olacaktı. Bizler de konu hakkındaki haberimizi sizlere sunmuştuk. Bugün ise konu hakkında tekrardan bir gelişme yaşandı ve iki konsolun da resmi fiyatları, konsolların resmi sayfalarından kaldırıldı. Bunun sebebini ise ne yazık ki net olarak bilemiyoruz. Oyuncuların tepkisinden ötürü yüksek fiyatlara, indirim getirilecek de olabilir, fiyatlara önemli bir zam geliyor da olabilir. Bu sorunun cevabını bizlere Microsoft ve Xbox verebilecek sadece.

Xbox Series X

Xbox Series X ve Xbox Series S, fiyatlarını mı güncelleyecek?

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının resmi fiyatlarını Dolar üzerinden öğrenmiştik. Açıklamalara bakacak olursak ilk konsol 500 Dolar, ikinci konsol ise 300 Dolar olacaktı. Yalnız, bu fiyatlar açıklandıktan sonra ülkemizde herhangi bir hareketlenme olmamıştı. Bugün ise o durum değişti, konsolların ülkemizdeki resmi sayfaları, fiyatlar ile birlikte güncellendi. Bu sayede de öğrenmiş olduk ki Xbox Series X konsolunun resmi fiyatı 7500 TL, Xbox Series S konsolunun resmi fiyatı ise 5000 TL olacak.

Fiyatların haricinde, iki konsol hakkında çok kritik bir şey de öğrendik. Yapılan resmi açıklamalara göre bahsi geçen iki konsol da Wi-Fi 5 teknolojisi ile oyuncuların karşısına çıkacak. Yani, eğer kablosuz interneti bu konsollara bağlayacak olursanız, tam performans alamayacaksınız. Piyasada şu anda teknoloji olarak Wi-Fi 6 de bulunuyor ve kendisi çok daha hızlı, ayrıca daha modern. Karşılaştırma yapabilmeniz için şimdiki nesildeki tüm Xbox ve PlayStation konsollarında da Wi-Fi 5 teknolojisinin kullanıldığını belirtmek isteriz. Yeni nesilde PlayStation 5 ise Wi-Fi 6 ile oyuncuların karşısına çıkacak.

Ayrıca, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının kutu tasarımları da resmi olarak açıklandı. Bu açıklama, direkt olarak Twitter üzerinde yapıldı. Şimdilik kutuların içeriğini net olarak bilemiyoruz ama en azından kutuların neye benzeyeceğini biliyoruz. 22 Eylül 2020 tarihinde ön siparişe açılacak, 10 Kasım 2020 tarihinde de oyuncuların karşısına resmi olarak çıkacak bu iki konsol da şimdiden birçok oyuncuyu heyecanlandırmayı başardı. Peki, sizler yeni nesle Microsoft şirketinin konsolları ile mi geçeceksiniz? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x