Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının ülkemizdeki fiyatları belli oldu

Bu fiyata kimler alacak bu konsolları, gerçekten merak ediyoruz.

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının resmi fiyatlarını Dolar üzerinden öğrenmiştik. Açıklamalara bakacak olursak ilk konsol 500 Dolar, ikinci konsol ise 300 Dolar olacaktı. Yalnız, bu fiyatlar açıklandıktan sonra ülkemizde herhangi bir hareketlenme olmamıştı. Bugün ise o durum değişti, konsolların ülkemizdeki resmi sayfaları, fiyatlar ile birlikte güncellendi. Bu sayede de öğrenmiş olduk ki Xbox Series X konsolunun resmi fiyatı 7500 TL, Xbox Series S konsolunun resmi fiyatı ise 5000 TL olacak.

Xbox Series X

Xbox Series X ve Xbox Series S, sonunda resmi fiyatları ile karşımıza çıktı

Fiyatların haricinde, iki konsol hakkında çok kritik bir şey de öğrendik. Yapılan resmi açıklamalara göre bahsi geçen iki konsol da Wi-Fi 5 teknolojisi ile oyuncuların karşısına çıkacak. Yani, eğer kablosuz interneti bu konsollara bağlayacak olursanız, tam performans alamayacaksınız. Piyasada şu anda teknoloji olarak Wi-Fi 6 de bulunuyor ve kendisi çok daha hızlı, ayrıca daha modern. Karşılaştırma yapabilmeniz için şimdiki nesildeki tüm Xbox ve PlayStation konsollarında da Wi-Fi 5 teknolojisinin kullanıldığını belirtmek isteriz. Yeni nesilde PlayStation 5 ise Wi-Fi 6 ile oyuncuların karşısına çıkacak.

Ayrıca, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının kutu tasarımları da resmi olarak açıklandı. Bu açıklama, direkt olarak Twitter üzerinde yapıldı. Şimdilik kutuların içeriğini net olarak bilemiyoruz ama en azından kutuların neye benzeyeceğini biliyoruz. 22 Eylül 2020 tarihinde ön siparişe açılacak, 10 Kasım 2020 tarihinde de oyuncuların karşısına resmi olarak çıkacak bu iki konsol da şimdiden birçok oyuncuyu heyecanlandırmayı başardı. Peki, sizler yeni nesle Microsoft şirketinin konsolları ile mi geçeceksiniz? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x