Xbox Series X ve Xbox Series S, Nisan 2021’e kadar stok problemi yaşayacak

Xbox Series X ve Xbox Series S, oyuncuların talebini 3-4 ay daha tam olarak karşılayamayacak.

Yeni nesil artık resmi olarak Xbox için başladı. Yalnız, yeni nesle bazı oyuncular geçmeyi başaramadı. Bunun birçok farklı sebebi vardı ama en önemli ve en yaygın sebep, stok sıkıntılarıydı. Birçok oyuncu, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına ön sipariş veremedi; stoklar dakikalar içerisinde bitiyordu. Ön sipariş ile konsol alamayan oyuncular, çıkış gününde stok bulabileceklerini düşünüyordu ama onu da herkes başaramadı. Şimdi ise gözler, önümüzdeki tatil dönemine dikildi. Yalnız, Microsoft tarafından gelen yeni şirketlere bakacak olursak, 2021 senesinin ilk çeyreği boyunca da sıkıntılar yaşanacak.

Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox Series X ve Xbox Series S, bir süre boyunca daha herkes tarafından ulaşılamayabilir

Xbox ile CFO olarak çalışan Tim Stuart tarafından yapılan açıklamalara göre stok problemleri, yeni nesil konsollar için Nisan 2021’e kadar devam edecek. Yani, Microsoft içerisinde bulunduğu mali yılı stok problemleri ile kapatacak. Bu kişinin söylediğine göre şu anda video oyunu sektörü bir patlama yaşıyor ve yeni nesil konsollar da bu yüzden normalden daha nadir bir hal aldı. Microsoft, bu duruma tam olarak uyum gösterebilmek için planladıklarından daha fazla konsol üretmeyecek. Bu yüzden de stokların düzene girmesi, arz ve talep isteklerinin net olarak karşılanması, 3-4 ay sürecek.

Tabii aynı durum PlayStation tarafında da geçerli. PlayStation 5 konsolları, Kuzey Amerika ve bazı birkaç bölgede geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü ve ciddi stok problemleri yaşandı. 19 Kasım 2020 tarihinde ise bu konsol, resmi olarak Avrupa’da çıkacak ve yine stok problemleri devam edecek. Sony Interactive Entertainment, bu konuda güncel bir açıklama yapmadı ama geçmişte, kendileri bu stok probleminin 2021 senesinin ilk çeyreğinde çözülebileceğini düşünüyordu. Yani, PlayStation tarafı kendi stoklarını Xbox markasından önce düzeltebilecek gibi görünüyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x