Xbox Series X, 500 Dolar olacak ve ön siparişler 22 Eylül 2020’de başlayacak

Xbox Series X ve Xbox Series S hakkında ihtiyacımız olan her şeyi sonunda öğrendik.

Evet, beklenen haber sonunda verildi. Microsoft tarafından Xbox Wire üzerinden yapılan yeni bir açıklama ile hem Xbox Series X, hem de Xbox Series S konsolları hakkındaki gerekli olan tüm bilgileri elde ettik. Artık bu konsolların ne zaman piyasaya sürüleceğini, ne kadar fiyata satılacağını ve ön siparişlerin ne zaman başlayacağını biliyoruz. Açıklamalara bakacak olursak iki konsol da 10 Kasım 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, o tarihte yeni nesle giriş yapabilecek. Xbox Series X konsolu 500 Dolar olacak, Xbox Series S konsolu ise 300 Dolar üzerinden elde edilebilecek.

Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox Series X için ön siparişler ne zaman başlayacak?

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre iki konsol için de ön siparişler, 22 Eylül 2020 tarihinde başlayacak. Yalnız, bu ön siparişler tam olarak hangi ülkelerde başlayacak, bilemiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Fransa gibi kritik ülkeler tabii ki o tarihten itibaren ön sipariş verebilecek ama ülkemizde ön siparişlerin ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Aynı şekilde konsolun Türk Lirası cinsinden fiyatı da henüz bilinmiyor. Buna karşılık, konsolun global olarak aynı günde çıkacağını da söylemek isteriz. Yani, 10 Kasım 2020’de bu konsollar, ülkemizde de piyasaya sürülecek.

Bu sırada, Xbox All Access sistemi de kendisini yeni ülkelere açacak. Abonelik temelli olan Xbox All Access sistemi sayesinde oyuncular, aylık 25 Dolar ödeyerek Xbox Series S konsolunun sahibi olabilecek. Paketin içerisinde tabii ki Xbox Game Pass Ultimate gibi diğer servisler de olacak. Xbox Series X ise aylık 35 Dolar üzerinden elde edilebilecek ama Xbox All Access, ne yazık ki ülkemizde olmayacak. Buna karşılık; Avustralya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Güney Kore, İsveç, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık ülkelerinde bu sistem aktif olacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x