Xbox Scarlett konsollarının performansları sızdırıldı

Oldukça güvenilir kaynaklar üzerinden Xbox Scarlett konsollarının çok heyecan verici özellikleri ve performansları sızdırıldı.

Windows Central, bugüne kadar Microsoft ve Xbox markaları hakkında birçok farklı söylenti haber ile karşımıza çıktı. Bu haberlerin çoğu doğru idi ve birçok oyuncu şaşırmıştı. İşte bugün de aynı ekip, Windows Central, Xbox Scarlett konsolları hakkında yeni bilgilerle karşımıza çıktı. Bu ekibin söylediğine göre Microsoft, çok yakın bir tarihte bu yeni nesil konsollarının duyurusunu gerçekleştirecek ama o duyurudan önce de karşımıza bu söylentiler ile konsolların performansı çıkacak.

Xbox Scarlett

Xbox Scarlett, iki farklı opsiyon ile oyuncuların karşısına çıkacak

Sızdırılan bilgilere göre yeni nesil konsollar, Microsoft tarafından ikiye ayrılacak. Bu konsollardan ilki, Xbox One X gibi özel ve güçlü bir konsol olacak. Bu konsolun gücü, 12 TF olacak. Karşılaştırma yapabilmeniz için söylemek istiyoruz ki Xbox One X konsolunun gücü 6 TF idi, Xbox One S konsolunun gücü de 1.4 TF idi. Söylentilerin devamına göre, Microsoft oyuncuların karşısına bir tık daha ucuz ve güçsüz bir yeni nesil konsol da sunacak. Bu konsolun gücü de 4 TF olacak.

Söylentilerin devamına göre Xbox Scarlett konsollarındaki işlemciler, sekiz çekirdek olarak karşımıza çıkacak. Bu işlemcilerin çalışma hızı ise 3.5 GHz civarında olacak. Ayrıca, yeni nesil konsollar arasından güçlü olanı, Xbox One X konsolundan 4 kat daha güçlü olacak ve oyunculara tam 13 GB değerinde RAM ayıracak. İşletim sisteminin kendisi ise 3 GB kadar RAM ile çalışacak. Yine karşılaştırma yapmamız gerekirse, Xbox One X konsollarında oyunlara 9 GB kadar RAM ayrılıyordu.

Windows Central ekibinin söylentilerine göre Xbox Scarlett neslindeki iki konsol da NVMe SSD ile oyuncuların karşısına çıkacak. NVMe SSD sayesinde video oyunlarının yüklenme süreleri sadece birkaç saniye olacak. Ayrıca, bu konsolda da Xbox One neslindeki oyunlar desteklenecek ve neslin en güçlü konsolu, herhangi bir güncelleme olmadan bile kendi gücünü kullanarak, oyunları daha iyi bir performansta çalıştırabilecek. Mesela Monster Hunter: World, yeni nesilde net 60 FPS olabilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x