Xbox, Gamescom 2018 sırasında dolu dolu etkinlikler düzenleyecek

Yapılan son açıklamayla birlikte; Microsoft şirketinin video oyunu bölümünün, bir başka deyişle Xbox markasının, Gamescom 2018’de bulunacağını öğreniyoruz. Bu açıklama, yalnızca katılımın söyleneceğiyle sınırlı da değil. Ekibin, Gamecom 2018 sırasında yapacağı etkinlikler, olası duyurular ve etkinlik programında neler olacağına dair bilgileri de açıklama vasıtasıyla görebildik. Dilerseniz, Microsoft ekibinin; Gamescom 2018 sırasında ne gibi bir etkinlik programı hazırladığını, yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Xbox ekibi, Gamescom 2018 sırasında dolu dolu etkinlikler düzenleyecek

Inside Xbox, yine dolu dolu bir program olacak

Özellikle E3 2018 sırasında gösterdikleri performans sonrasında, Microsoft ekibinin yapacağı etkinlikler merak konusu olmuştu. Tabii Gamescom’un bir E3 olmadığının da bilinmesi, acaba bu şölende, Xbox cephesi de bulunacak mı, şeklindeki soruları doğuruyordu. Yapılan açıklamayla anlıyoruz ki; Microsoft ekibi, Gamescom 2018 sırasında, bu video oyunu festivalinin düzenlendiği Almanya’da olmakla kalmayıp, gümbür gümbür gösterileri ve etkinlikleriyle, oyuncuların aklını başından almayı bir kez daha deneyecek.

Peki, ne planlıyor Microsoft ekibi, diye sorarsak; yapılan açıklamada, bu sorunun yanıtının verildiğini de görüyoruz. Öncelikle E3 2018 sırasında yapıldığı gibi Inside Xbox canlı yayınının olacağını söyleyelim. Geliştirilen video oyunlara dair haberler, canlı oynanış görüntüleri ve pek çok sürprizin, 21 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirmeye başlanacak olan canlı yayın esnasında gösterileceği belirtiliyor. Bu yayınları; Xbox.com, Mixer, Twitch, YouTube, Facebook ve Twitter üzerindeki resmi Xbox hesaplarından canlı olarak seyredebilirsiniz. Tabii canlı yayınlar sadece tek bir programla sınırlı kalmayacak. Özellikle Battle Royale oyun modu temelli video oyunlarına dair canlı Mixer yayınları da etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek.

Ayrıca Gamescom 2018 kapsamında gerçekleştirilecek Xbox FanFest etkinliğinin de 23 Ağustos 2018 tarihinde, Perşembe günü gerçekleştirileceğini söyleyelim. Tüm bunlarla birlikte, Microsoft standında; katılımcıların oynayabileceği 25 civarında oyunun hazır bulunacağını da es geçmeyelim. Bu oyunlar arasında en çok Forza Horizon 4 oyununun ilgi çekeceği tahmin ediliyor. Tüm bunlarla beraber, Microsoft’a özel oyunlara dair çeşitli oyuncu etkinlikleri, yeni oyunları deneme imkanları, program dahilinde olacak. Kısaca, Microsoft ekibi; 21 Temmuz 2018 ile 25 Temmuz 2018 tarihleri arasında, bir hayli dikkat çekici etkinliklere imza atacağını söylüyor. Bakalım, etkinliklere daha ne gibi sürprizler eklenecek?

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir