Xbox Game Studios, hızlanarak yoluna devam edecek

Bu sözler, Xbox tarafının başındaki isim olan Phil Spencer tarafından söylendi.

Geçtiğimiz günlerde Xbox tarafının başındaki isim olan Phil Spencer, birinci parti oyunlarla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Xbox One konsoluyla, rakiplerinin bu konuda hayli gerisinde kalan Xbox tarafı, bilindiği üzere Xbox Game Studios tarafına önem vermiş ve bu isme bağlı geliştirici ekiplerin sayısında ciddi bir artış sağlamıştı. Bu artışın süreceği ve yeni özel oyunlarla, ilerleyen dönemlerde daha güçlü olacaklarının sinyalleriyse, Phil Spencer tarafından geldi.

Xbox Game Studios

Xbox Game Studios, güçlenerek yoluna devam edecek

Pek çok okurumuzun bileceği ve fark etmiş olduğu üzere içerisinde bulunduğumuz oyun konsolu neslinde, PlayStation 4 tarafının özel oyunlar bakımından üstün olduğu bir dönemi geçirdik. Oldukça etkileyici yapımları sunan Sony tarafına yeterli yanıt Microsoft tarafından gelemedi. Bu konuyla ilgili çalışmalara bir süre önce başlanmıştı ve Xbox Game Studios oluşumunun bünyesine, pek çok geliştirici stüdyo eklenmişti.

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle bir röportaj yapılan Phil Spencer, yeni geliştirici ekiplerle ilgilenip ilgilenmedikleri sorusuna gayet net yanıtlar verdi. Her zaman yeni ekipleri aralarında görmek istediklerini ve buna açık olduklarını söyleyen Phil Spencer, Asya kıtasında kendilerine bağlı bir stüdyonun olmadığını, bunun da bir hedef olabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili sözlerine devam eden bu önemli isim; edinme modundan yürüme moduna geçtiklerini, 15’den fazla geliştirici ekibi bünyelerine kattıklarını, üretim aşamasına geçmelerine karşın güçlenmeye devam etmek istediklerini sözlerine ekledi. Açıkçası, Microsoft tarafının oyun geliştirici ekipler anlamında güçlendiğini görüyoruz fakat henüz bu ekipler tarafından geliştirilen büyük çaplı bir yapımın duyurusunu almadığımız gerçeğini de göz ardı edemeyiz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x