Watch Dogs: Legion, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında 60 FPS oluyor

Watch Dogs: Legion da sonunda 60 FPS olarak oynanabilecek.

Ubisoft, 2020 senesinde birbirinden önemli video oyunlarını hem eski nesil, hem de yeni nesil konsollar için piyasaya sürdü. Bu oyunlardan bir tanesi de Watch Dogs: Legion idi. Bahsi geçen bu oyun, yeni nesil konsollarda gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisine destek verirken, ne yazık ki aynı zamanda da 30 FPS olarak oynanabiliyordu. Birçok oyuncu bu konsollar sayesinde 60 FPS deneyiminin tadını almışken, oyunları tekrar 30 FPS olarak oynamak biraz can sıkıcı olabilirdi ve Ubisoft, geç de olsa bu konu hakkında önemli bir adım atacağını açıkladı. Şirketin söylediğine göre bu oyun, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında 60 FPS oluyor.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs: Legion, ne zaman 60 FPS olacak?

Hatırlayacağınız üzere Watch Dogs: Legion için geride bıraktığımız haftalarda bir güncelleme yayımlandı. Bu güncellemenin sürümü 4.0 idi ve kendisi oyuna yepyeni içerikler ekledi. Şimdi ise sıradaki güncelleme 4.5 sürümlü olacak ve bu güncelleme, oyunun sadece PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerine bir performans modu ekleyecek. Bu modu aktif ettiğiniz zaman oyunu 60 FPS olarak oynayabileceksiniz. Şimdilik bu modun, oyundan tam olarak neleri götüreceğini bilemiyoruz ama gerçek zamanlı ışın izleme özelliğinin otomatik olarak kapatılacağını rahatlıkla tahmin edebiliriz. O teknoloji aktif iken 60 FPS oldukça zor olabilir.

Bu arada, Watch Dogs: Legion oyununun yeni nesil sürümleri için performans modunun çok önceden sızdırıldığını da belirtmek isteriz. Hatırlayacak olursanız, oyunun çıkış döneminde, bilgisayarlardaki ayar dosyalarında PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında yer alabilecek bir performans moduna göndermeler yapılıyordu. Ubisoft, belli ki çok uzun bir zamandır bu modun üzerinde çalışıyordu ve şimdi de onu, oyuncularla paylaşmanın vakti geldi. Tabii bu paylaşım tam olarak ne zaman yapılacak, bilemiyoruz; 4.5 sürümlü güncellemenin ne zaman indirmeye açılacağı şimdilik bilinmiyor efendim.