Warner Bros. Interactive Entertainment, EA tarafından satın alınacak gibi görünüyor

Rocket Arena ve Star Wars: Squadrons oyunları hakkında da yeni açıklamalar yapıldı.

Birkaç ay önce ortaya çıkan raporlara göre AT&T, Warner Bros. Interactive Entertainment şirketini borç ödeyebilmek için satıyordu. Şimdi ise EA şirketi son çeyreğe ait mali raporlarını yayımladı. Bu raporlar yayımlanırken, yatırımcıların soruları da cevaplandı. Bu sorulardan bir tanesi direkt olarak bahsi geçen dev şirketin satın alınıp, alınmayacağı hakkında idi. FIFA gibi oyun serilerinin arkasında yer alan şirket ise net bir cevap vermedi ama bünyesine yeni yetenekler katmak için eskiden olduğundan daha istekli hareket ettiklerini söyledi. Şirket, oyun markalarını satın almak yerine oyun geliştirecek çalışanlar almayı hedefliyor.

EA

EA, diğer konular hakkında da açıklama yaptı

EA şirketinden gelen açıklamaların devamına göre yine mikro ödemeler, şirkete ciddi anlamda para kazandıran noktalar oldu. Apex Legends oyununda beşinci sezon, oyunun açıldığı günden beri en çok oyuncu etkileşimini gördü. Aynı zamanda FIFA 20 oyunu ise geçen seneye kıyasla %100 daha fazla etkileşim aldı. The Sims 4 oyunu ise 30 milyon oyuncuyu kutladı. Anladığımız kadarıyla The Sims, FIFA ve Madden NFL markaları 2020 senesinin geçen çeyreğinde bahsi geçen şirketi taşıyanlar oldu. Tabii şirketin bu çeyrekte rekor sayıda para kazanması, bazı oyunların Steam üzerinde satışa sunulması ile de bağdaştırılabilir.

Peki, diğer oyun markalarına ne olacak? Mesela, Rocket Arena oyunu daha yeni piyasaya sürüldü ve anlık olarak 100 kişi tarafından bile oynanmıyor. EA, bu oyunu kısa bir sürede %80 gibi bir indirime soktu ama yeterli gelmedi tabii ki. Bu yüzden de şimdi aynı oyun, Origin Access ve EA Access abonelerine tamamen ücretsiz sunulmaya başlandı. Geri kalan oyuncular ise şimdilik bu oyuna 30 Dolar vermek zorunda kalacak. Peki, 40 Dolar üzerinden satılacak olan Star Wars: Squadrons oyununa ne olacak? Şirketin söylediğine göre Star Wars: Squadrons, 40 Dolar olacak; kendisi kısa sürede geliştirilen ve dev gibi olmayan bir oyun.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x