Digital Extremes, Warframe için planlanan yeni güncellemeleri detaylandırdı. Bunlar arasında, 2023 yılında platformlar arası kaydetme özelliğinin sunulması, oyunun mobil cihazlardaki çıkışına ilişkin zaman çizelgeleri, bir sonraki büyük hikaye genişlemesi için bir oynanış demosunun yanı sıra bir sonraki genişleme için bir tanıtım ve merakla beklenen Soulframe oyunundan yeni bir oynanış sunumu yer alıyor. Bahsi geçen bu tanıtımlar, Digital Extremes ekibinin yıllık kutlaması olan TennoCon 2023 etkinliğinin bir parçası olarak gerçekleşti. Gösteri sırasında yapılan önemli duyurular ise tam olarak şunlar oldu:

Heirloom Koleksiyonları (Bugün): Warframe oyununun onuncu yılını kutlamak için geliştirici ekip, Warframe oyununun orijinal sanat yönetmeni olan Mynki tarafından tasarlanan Frost ve Mag için ayırt edici, benzersiz görünümler ve tamamen yeni bir özelleştirme sınıfı olan Signa ile birlikte sınırlı sayıda Heirloom koleksiyonlarını yayımladı.

Whispers in the Walls (Kış – 2023): Warframe için destansı yeni bir hikaye serisinin başlangıcı, oyuncuların oyunun başlangıcından bu yana sahip olduğu soruları yanıtlayan yeni bir sinematik hikaye getiriyor.

Abyss of Dagath (Ekim 2023): Elli dördüncü Warframe olan yüzsüz binici Dagath, Abyss of Dagath isimli sezon güncellemesinin bir parçası olarak geliyor – yeni bir silah, sezon içeriği ve bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesi de bu güncellemede bekleniyor.

Çapraz Kayıt (2023): 2023 senesinde gelecek bu önemli özellik sayesinde oyuncular, oyunlarına istedikleri platformda, istedikleri zaman ve istedikleri şekilde devam edebilecekler.

Warframe: 1999 (2024): Oyuncuları en başa götürecek büyük bir 2024 senesi güncellemesi – Warframe oyununun klasik “hack and slash” tipi aksiyonu ve Nine Inch Nails grubundan lisanslı bir parça – Excalibur karakterinin kostümündeki Arthur kişisinin kim olduğunu ve daha fazlasını gelecek yılki TennoCon 2024 etkinliği sırasında göreceğiz.

Warframe Mobile (2024): Konsol ve bilgisayar oyuncularının deneyimlediği yüksek kaliteli oyun, 2024 senesinde mobile geliyor. Mobil platformlar için iOS üzerinden ön siparişler bugün başlayacak.

Soulframe: TennoLive 2023, Soulframe ekibi tarafından oyunun savaş sistemi ve irfanını sergileyen genişletilmiş bir oynanış izlenimi gördü. Bu bölümün VOD kaydının bugün ilerleyen saatlerde sunulması planlanıyor.

Warframe oyununun kreatif direktörü olan Rebecca Ford, “2023, Warframe için tarihi bir yıl oldu ve olmaya da devam ediyor. İnanılmaz topluluğumuzla çevrili onuncu yıldönümümüzü kutlamakla kalmadık, daha uzun yıllar anlatacağımız hikayeler için zemin hazırladık. Warframe için topluluk her zaman ilk sırada yer aldı ve oynamak istediğimiz oyunu yapmaya devam edeceğiz. Warframe oyununun hikayesinin bir sonraki bölümünü anlatmak bir onur olmaya devam ediyor – ve uzun zamandır talep edilen (ve söz verilen) bir özellik olan çapraz platform kaydetme özelliğini sunma yolunda ilerliyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Digital Extremes şirketinin baş kreatif sorumlusu olan Steve Sinclair ise, “Bu kadar uzakta üzerinde çalıştığımız şeyleri sergileyebilmek, ekibimizin topluluğumuz ve genel olarak TennoCon hakkında sevdiği şeylerden biri. Tenno’ya ve gelecekteki elçilere Soulframe üzerinde çok çalıştığımız bazı savaş, karakter sistemleri ve ortamlara daha derin bir dalış yapmadan bu gösterinin geçmesine izin veremezdik. İçiniz rahat olsun, 2024 senesinde konuşacak daha çok şeyimiz olacak.” dedi.

Etiketler: