Warcraft serisi için geliştirilen bir MMORPG iptal edilmiş olabilir

Söylentilere göre bu MMORPG, mobil platformlar için üç senedir geliştiriliyordu.


Blizzard Entertainment ve NetEase şirketlerinin mali bir anlaşmazlık sonrasında henüz duyurulmamış bir Warcraft oyununu iptal ettiği bildirildi. Bloomberg ekibinin yeni bir raporuna göre bu oyun, World of Warcraft ile aynı evrende geçen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunu olacaktı. Bu oyun, mobil platformlar için piyasaya sürülecekti. Kod adı Neptune olan bu mobil oyun, Blizzard Entertainment şirketinin farklı bir zaman diliminde geçen uzun süredir devam eden PC oyununun bir parçası olarak planlanıyordu.

World Of Warcraft

Oyunun iptal edilmeden önce projeye bağlı 100’den fazla NetEase şirketi geliştiricisinden oluşan bir ekiple üç yıldır üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Çin sınırları içerisinde World of Warcraft oyununu piyasaya süren ve aynı zamanda Diablo Immortal oyununun da ortak yaratıcısı olan Blizzard Entertainment ve NetEase taraflarının, mali şartlar konusundaki bir anlaşmazlığın ardından mobil oyunu iptal ettiği söylentiler arasında yer alıyor efendim.

Mobil cihazlar için oynaması ücretsiz bir aksiyon ve strateji oyunu olan Warcraft Arclight Rumble, Mayıs 2022 içerisinde Blizzard Entertainment tarafından duyuruldu. Geçen hafta stüdyo, World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic yapıtının 26 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini onayladı. Oyunun ikinci genişlemesinin yakında yeniden yaratılması, aktif bir aboneliği olan tüm oyuncular için ücretsiz olacak. Bu video oyununun bir sonraki yeni genişlemesi olan Dragonflight da 2022 içerisinde içinde piyasaya sürülecek.