Bir vampir olsaydınız, ne yapardınız diye bir soruyla karşılaşsak muhtemelen gülümser, ne güzel işte, ekmek elden su gölden, sınırsızca yaşarız, diye yanıt verebilirdik. Haliyle lokantaya girip bir buçuk porsiyon kan, yanına da sumaklı soğan getir diyemeyeceğimize göre de insanların peşine düşerdik. İhtiyacımız olan kanı, insanlardan sağlayacağımızı, olmayacak bir ihtimal için rahatlıkla söyleyebiliriz belki şakayla karışık ama işin gerçek olduğunu düşündüğümüzde durum hiç de şakasını yaptığımız gibi olmayacaktır. İşte Vampyr oyunundaki en önemli amacımızın, aslında koskoca bir sorun olduğunu, oynanış dinamikleri eşliğinde görebileceğimiz yepyeni bir video var karşımızda.

Aksiyon RPG türündeki Vampyr oyunu için yeni bir video yayımlandı

Yayımlanan yeni videoya baktığımızda bir karmaşa havasını görüyoruz. Vicdanlı bir vampirin kimleri, kan almak için öldürmesi gerektiği sorunuyla karşılaşacağız. Önümüze her geleni öldürdüğümüz takdirde şehirde kaos ortamı oluşacağını, bir nevi lokantamızın kapanacağını var sayabiliriz. Bu kaosa sebebiyet vermemek için ise vazgeçilebilecek kişilere ulaşmamız gerekecek. Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımcılığını Focus Home Interactive şirketinin üstlendiği bu video oyunundaki karar mekanizması hakkında bilgi sahibi olacağımız videonun bir başka dikkat çekici kısmını ise oynanış mekanikleri oluşturuyor.

Vampyr için yayımlanan yeni videoda pek çok özellik gözler önüne seriliyor

Öncelikle oyunun grafikleri ve dinamiklerinden söz etmeden önce, aktarılan mekandan bahsetmek gerekiyor. Londra şehrinin epik havasının, oldukça başarılı bir biçimde oyuna aktarıldığını görüyoruz. Sonrasında bir vampirin gözünden, masum insanları hedef alınışın gösterildiği kısımlarda çaresizlik hissine kapılabilmeniz oldukça muhtemel. Videonun diğer kısımlarında dövüş mekanikleri ve rakiplerin güç barlarına baktığımızda da sevilen bir video oyunu aklımıza geliyor. Özelikle ortamların benzerliğinden ötürü, Bloodborne izliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Tabii Vambyr oyununun kendisine has mekanikler barındırdığını ve farkı bir duygusal yaklaşımla oyuncuları etkileyebileceğini hatırlatalım.

1918 senesinin Londra’sında geçen bu epik macera oyununun ortalamanın üstünde bir heyecanla beklendiğinin altını çizelim. Henüz çıkmadan ne derece başarılı olacağı hakkında yorum yapmak biraz güç olsa da videodan gördüğümüz kadarıyla beğeni kazanacak bir yapım gibi duruyor. En önemli XP kaynağımız olan kanın peşinden, doğru kişileri bularak gitmemizin gerektiği rol yapma oyununun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım. Oyunun çıkış tarihi ise 5 Haziran 2018 olarak ilan edildi.

Etiketler: