Valorant oyununa HRTF özelliği eklenecek mi?

Valorant oyununun geliştirici ekibi, oyuncuların merak ettiği soruları cevaplamaya devam ediyor.

Riot Games, Valorant oyununun merak edilen sorularına cevap olmaya devam ediyor. Mesela; Performans geçmişimde görünen yıldızlar tam olarak ne anlama geliyor, İyi bir çatışma skoru elde etmek için katletmelerin ekstra önemli olduğu doğru mu, Stilleri doğrudan almanın bir yolu olacak mı, Neden yakın dövüş silahı kaplamalarının farklı stilleri yok ve HRTF özelliği oyuna eklenecek mi gibi sorulara cevap olunuyor. Eğer dilerseniz tüm bu sorulara verilen cevapları, hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz.

Valorant

Valorant hakkındaki hangi sorulara cevap verildi?

Performans geçmişimde görünen yıldızlar tam olarak ne anlama geliyor?


Performans sekmesindeki yıldızlar, beklenenden daha iyi oynadığınızı gösterir. Yani, eğer çatışmada birini sürekli yeniyorsanız veya sizden daha yüksek kademedeki bir rakiple kafa kafaya yarışıyorsanız, sistem bu başarınızı bir yıldızla ödüllendiriyor. Gümüş bir yıldız beklentileri aştığınızı, altın bir yıldızsa çıtayı arşa çıkardığınızı gösteriyor.

İyi bir çatışma skoru elde etmek için katletmelerin ekstra önemli olduğu doğru mu?


Çatışma skoru yalnızca katletmelerden oluşmuyor ancak skorun hesaplanmasında büyük bir pay oynuyorlar. Aynı zamanda verilen hasar ve hasar veren işlevsellik unsurlarına bakılıyor. İlk kan ve seriler gibi çatışma skoruna katkı sağlayan farklı unsurlar da bulunuyor. Bu bilgiler çatışma skoru ipucunda bulunuyor. Uzun vadede, hasar vermeyen asistleri de çatışma skoruna dahil etmenin yöntemleri aranıyor.

Stilleri doğrudan almanın bir yolu olacak mı?


Evet! 1.09 güncellemesi ile birlikte oyuncular istedikleri stili doğrudan seçebilecek. Stillerin açılması için silah kaplamalarının hâlâ tamamen gelişmiş olması gerekiyor. Ancak bir kere geliştirdikten sonra en beğendiğiniz stili seçebileceksiniz.

Neden yakın dövüş silahı kaplamalarının farklı stilleri yok?


Bu sorunun çok benzerlerini her yerde gördük ve bu, Valorant oyununa kesinlikle planlanan bir şey. Bu yüzden önümüzdeki kaplama serisinde yakın dövüş silahlarının stilleri test edilecek. Bu, yeterli sayıda oyuncunun bu içeriğe ilgi duyup duymadığının görülmesi için bir deneme olacak. Elde edilen sonuca göre ekip, bu yönde çalışmaya devam edecek. Gelecekteki yakın dövüş silahı stilleri için neler yapılması gerektiğini ve bunların oyuncuların gerçekten de istediği bir şey olup olmadığı değerlendirilecek.

HRTF özelliği oyuna eklenecek mi?


HRTF’nin vakit ayırmaya değer bir özellik olduğu düşünülüyor ve oyuna eklemek için çalışmalara yakında başlanacak. Oyun motoru sürümünü güncelleme gibi önceden yapılması gereken birkaç hazırlık var fakat çalışmalara Ekim 2020 gibi başlanacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x